Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zebrali cztery tony żywności. Czym dzielili się elblążanie?

2016-09-27 12:21:26 (ost. akt: 2016-09-27 12:26:52)
Bank Żywności w Elblągu

Bank Żywności w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Cztery tony produktów spożywczych zebrano w Elblągu podczas akcji "Podziel się posiłkiem", zorganizowanej w miniony weekend. — Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom — piszą organizatorzy.

W koszach, do których zbierana była podarowana żywność, znalazło się dużo mleka - 750 litrów i oraz około 100 kg płatków zbożowych. Jest też sporo dżemu i konserw.
— Już od dzisiaj odbierają swoje przydziały placówki prowadzące dożywianie dzieci i młodzieży — informuje Teresa Bocheńska z Elbląskiego Banku Żywności.

Zbiórka odbyła się dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. W sklepach pracowali uczniowie ze szkół: III i IV LO, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół nr 2, gimnazja nr 1, 2, 6, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, Bursy 3 i 4, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku, Środowiskowy Hufiec Pracy oraz z organizacji pozarządowych: Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN, Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ,Stowarzyszenie Integracyjne RAZEM, Stowarzyszenie Przyjazny Krąg, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych FANTAZJA, ŚDS w Przezmarku.

W transporcie pomogli: Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Zarząd Zieleni Miejskiej i Zakład Sprzątania Wnętrz MOP`83.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB