środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Głosuj na obywatelski projekt

2016-10-01 14:00:00 (ost. akt: 2016-09-30 12:15:44)
Z obywatelskich pieniędzy powstał m.in. plac zabaw przy Przedszkolu nr 1 w Pasłęku

Z obywatelskich pieniędzy powstał m.in. plac zabaw przy Przedszkolu nr 1 w Pasłęku

Autor zdjęcia: arch. UMiG w Pasłęku

200 tysięcy złotych mogą wydać pasłęczanie na inwestycje, które zostaną wykonane w przyszłym roku w ramach tak zwanego budżetu obywatelskiego. Do 14 października będzie trwało głosowanie mieszkańców. Zwycięzców poznamy dzień później.

To już czwarta edycja budżetu obywatelskiego. Tym razem mieszkańcy Pasłęka będą mogli wydać na swoje pomysły dokładnie 125400 zł, a mieszkańcy gminy 74600 zł. Łącznie daje to kwotę 200 tys. zł, czyli o 150 tys. mniejszą niż w poprzedniej edycji.


— Podyktowane jest to aktualnym stanem budżetu gminy. W 2017 r. będą kontynuowane inwestycje budżetowe rozpoczęte w latach wcześniejszych oraz wejdą do realizacji nowe, niezbędne inwestycje. Zachodzi też konieczność spłaty zobowiązań z tytułu zaciągniętych przez gminę Pasłęk kredytów — motywuje tę decyzję burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

Głosowanie ruszyło 26 września i potrwa do 14 października. Do wyboru jest w sumie 14 projektów, z których 11 dotyczy terenu Pasłęka, a trzy są ze wsi: Łukszty, Zielony Grąd i Nowej Wsi. Wyniki będą znane 15 listopada. Mieszkańcy mogą głosować tylko na jeden projekt. Karty do głosowania dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy Pasłęk.

Do tej pory z budżetu obywatelskiego wybudowano m.in. drogę osiedlową w Nowych Kusach, place zabaw przy przedszkolach nr 1 i 2 oraz przy Zespole Szkół Powszechnych w Pasłęku, a także mały stadion w Dargowie. W tym roku dzięki obywatelskim pieniądzom działkowicze z ogrodów „Konwalia ”i „Promyk” mają wodę, a przy Szkole Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej powstało nowe boisko.
 W pierwszej edycji budżetu do rozdysponowania było 200 tys. zł, w drugiej 300 tys. zł, a w trzeciej 350 tys. zł.


Głos można oddać na: remont ulicy Polnej w Pasłęku; odnowę parku przy ulicy Partyzantów; utworzenie 30 miejsc parkingowych przy ulicy 11 Listopada; utworzenie placu zabaw dla dzieci przy ul. Słonecznej; utworzenie Akademii Zieleni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pasłęku; budowę placu zabaw w Zielonym Grądzie; remont świetlicy wiejskiej w Łuksztach; budowę oświetlenia przy drodze w Nowej Wsi; utwardzenie dojazdu i dojścia do budynków przy ul. Bohaterów Westerplatte; częściowe utwardzenie placu przy budynku nr 8 przy pl. Grunwaldzkim; remont chodnika od ul. 11 Listopada do Przedszkola Samorządowego Nr i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Pasłęku; budowę oświetlenia ulicy gminnej Kolonia Zdroje; modernizację chodnika łączącego ul. Drzymały z ul. Ogrodową; przebudowę wewnętrznego ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Ogrodowej.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB