Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Delegacja z Bułgarii w SP nr 14

2016-09-30 14:23:10 (ost. akt: 2016-09-30 14:26:10)

Autor zdjęcia: SP nr 14 w Elblągu

W środę, 28 września, Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu gościła delegację bułgarską oraz polskich partnerów projektu Erasmus + ,,Safe School”.


Celem projektu jest zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych w szkole. Uczestnikami projektu są elbląskie instytucje: Urząd Miejski, Komenda Miejska Policji, Zespół Szkół Technicznych oraz Szkoła Podstawowa nr 14.

Na terenie SP nr 14 w Elblągu goście z Bułgarii zapoznali się z historią Polski, a w szczególności ze świętami i symbolami narodowymi. Część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli zatytułowana była ,, Historia Polski piosenką pisana – przegląd polskich świąt i uroczystości państwowych”. Ponadto goście mieli okazję obejrzeć inscenizację elbląskiej legendy o Piekarczyku. Kolejnym punktem programu była żywa lekcja historii, która uatrakcyjniona została pokazem walk wojów średniowiecznych oraz prezentacją ówczesnej broni i strojów.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że podczas realizacji projektu poszerzana jest nie tylko wiedza z zakresu bezpieczeństwa komunikacyjnego, ale spotkania tego rodzaju są okazją do nawiązania przyjaźni międzynarodowych i wymiany doświadczeń.

Koordynatorki projektu w SP nr 14 w Elblągu


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB