Olimpia Elbląg przegrała z Siarką w Tarnobrzegu 1:4

2016-10-01 14:48:46(ost. akt: 2016-10-02 14:13:00)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg przegrali w sobotę z Siarką w Tarnobrzegu 1:4, choć dobra postawa w pierwszej połowie nie zapowiadała tak wysokiej porażki.
Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 4:1 (1:1)
0:1 — Pietroń (21), 1:1 — Żebrakowski (38), 2:1, 3:1 — Koczon (56,60 karny), 4:1 — Głaz (90)
OLIMPIA: Daniel — Bukacki, Kubowicz, Wenger, Maciążek, Ressel (60 Kołosow), Sokołowski, Stępień (82 Danowski), Pietroń (71 Szuprytowski), Bojas, Piceluk (60 Burkhardt)

Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się w środku pola i każda ze stron czekała na błąd przeciwnika. Prowadzenie w tym pojedynku objęli podopieczni trenera Adama Borosa. W 21 minucie podanie Radosława Stępnia sfinalizował Łukasz Pietroń, który strzelając po długim rogu, zmusił bramkarza gospodarzy Karola Dybowskiego do wyjęcia piłki z siatki. Był to szósty gol elbląskiego piłkarza w tegorocznych rozgrywkach. Trzy minuty później Olimpia przeprowadziła kolejną groźną akcję i powinno być 2:0, lecz Paweł Piceluk mając tylko przed sobą bramkarza, strzelił z pola karnego obok bramki. Gospodarze nie przejęli się takim obrotem sprawy, zwarli szyki i sami też przechodzili do poczynań ofensywnych. W 38 minucie Daniel Koczon dośrodkował w pole bramkowe, tam do główki wyskoczył Michał Żebrakowski i z bliska doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą goście mieli kolejną szansę na zmianę wyniku, ale piłkę z pola karnego nad poprzeczkę przeniósł Jakub Bojas. Po przerwie gra się elblążan posypała. Po godzinie gry gospodarze wygrywali już 3:1, po dwóch golach Koczona w tym jednej z karnego. Elblążanie próbowali nawiązać walkę, ale nie mieli pomysłu na zdobycie gola. W 89 minucie Siarka wyprowadziła kontrę i po strzale Jakuba Głaza "dobiła" Olimpię wygrywając ostatecznie 4:1.

Była to pierwsza porażka elblążan na boisku rywala w tym sezonie i jedna z większych w ostatnich dwóch sezonach. W najbliższą sobotę (8 października) Olimpia podejmuje Radomiaka Radom.

Pozostałe wyniki 11 kolejki: ROW 1964 Rybnik — Warta Poznań 1:2 (0:1), Gryf Wejherowo — Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1), Legionovia Legionowo — GKS Bełchatów 1:0 (1:0), Radomiak Radom —Polonia Warszawa 1:0 (1:0). Puszcza Niepołomice — Odra Opole 1:1 (0:1), Rozwój Katowice — Polonia Bytom 2:0 (1:0), Błękitni Stargard Szczeciński — Raków Częstochowa 2:2 (1:2), Olimpia Zambrów — Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:0)