Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Światowy Dzień Turystyki w „Słoneczku”

2016-10-03 14:06:33 (ost. akt: 2016-10-03 14:14:38)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

We wtorek 27 września świetlica „Słoneczko”, działająca przy Szkole Podstawowej nr 8, świętowała Światowy Dzień Turystyki.

Święto to zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie.

„Kiedy w piątek słońce świeci serce mi do góry wzlata, że w sobotę wezmę plecak w podróż do mojego świata...” takimi słowami piosenki dzieci rozpoczęły świętowanie. Następnie wychowawczyni przyniosła ciekawie wyglądające rzeczy, które jak się później okazało były turystycznym ekwipunkiem. Był wśród nich plecak i namiot. W plecaku znajdowały się różne przedmioty. Zadaniem uczniów było posegregowanie ich na te, które będą przydatne do wędrówki oraz te, które będą zupełnie zbędne. Uczniowie musieli uzasadnić dlaczego dokonali takiego wyboru. Największą atrakcją dnia było wspólne rozstawianie namiotu. Wychowankowie zakończyli ten wyjątkowy dzień pełni emocji i nowych doświadczeń.

Marzena Skonieczna


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB