Pełen kolorów świat dzieci z zespołem Downa. Niezwykła wystawa

2016-10-05 21:49:01(ost. akt: 2016-10-05 22:06:04)

Autor zdjęcia: Kamila Bannach-Kądziałko

Na tych zdjęciach pokazuje świat dzieci z zespołem Downa: pełen magii, kolorów i beztroski. Są też przesłaniem, które mówi, że "inność wzbogaca". Otwarcie wystawy Kamili Bannach-Kądziałko już w najbliższy czwartek w Galerii na Wyspie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 51 w Elblągu.
— To taka moja osobista walka z wykluczeniem społecznym tych osób oraz ich rodziców — mówiła nam Kamila Bannach-Kądziałko o swoich zdjęciach, które znajdą się na wystawie. — Nie traktuję dzieci z zespołem Downa jako innych. To po prostu dzieci oraz ich zupełnie zwyczajne zdjęcia z dzieciństwa.

Jej projekt pt. (Nie) zwyczajne zdjęcia to prezentacja dziecięcego świata osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nie jest to jednak świat szary i smutny, wręcz przeciwnie. Będzie się można o tym przekonać podczas otwarcia wystawy w Galerii na Wyspie przy ul. Warszawskiej 51. Początek o godz. 17.

Z wykształcenia Kamila jest pedagogiem specjalnym i animatorem kultury.
— Zdaję sobie sprawę, że zdecydowana większość odbiorców nie ma kontaktu z osobami z zespołem Downa, bądź się go boi i unika. Dla nich to są niezwyczajne zdjęcia, które chciałabym, aby zwyczajnymi się stały. Dlatego też wokół wystawy odbywać się będą działania integrujące. Niezwyczajność tego projektu ma również polegać na tym, że jest to projekt edukujący poprzez sztukę, ale i praktycznie działania umożliwiające zapoznanie się z niepełnosprawnością — mówiła nam fotografka.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. do dr #2081426 | 83.14.*.* 6 paź 2016 08:05

    Ja myślę, że to również wina naszego społeczeństwa. Nieakceptowania dzieci z zepsołem Downa. Jaka jest reakcja rodzin, znajomych czy środowiska jak kobieta urodzi takie dziecko? Tak jakby to było najgorsze nieszczęście. Sypią się wyrazy współczucia i żalu i wcale nie rzadko negatywnych komentarzy. Presja na dziecki piękne i zdrowe to presja społeczeństwa. Nawet już małe dzieci potrafią śmiać się z kogoś kto ma downa. A powiedzenie do kogoś "Ty downie"? !!! Należy się ogromny szacunek, uznanie i POMOC PAŃSTWA dla kobiet które decydują się mieć dziecko z zespołem. Im więcej akceptacji ze strony społeczeństwa tym więCej kobiet będzie się decydowało na poród. PS. ABSOLUTNIE NIE JESTEM ZA ABORCJĄ DZIECI Z ZESPOŁEM. JESTEM ZA WYSŁANIEM SPOŁECZEŃSTWA DO SZKOŁY I EDUKOWANIA CO DO AKCEPTACJI I POSZANOWANIA CZŁOWIEKA BEZ WZGLĘDU NA RODZAJ CHOROBY.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. dr #2081413 | 46.170.*.* 6 paź 2016 07:31

    a te czarne feministki chcą je zabijać - 90% aborcji w Polsce to dzieci z zespołem downa i turnera

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)