Olimpia Elbląg pokonała Radomiaka Radom. Sześć bramek na Agrykola! [zdjęcia]

2016-10-08 15:47:47(ost. akt: 2016-10-10 21:04:11)

Piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w sobotę Radomiaka Radom 4:2 (2:0). Sędzia w tym spotkaniu podyktował aż cztery rzuty karne. To trzecie w tym sezonie zwycięstwo żółto-biało-niebieskich.

Piłkarze Olimpii pokazali w sobotę, że tworzą zespół z charakterem. Do pojedynku z Radomiakiem przystąpili z mocnym postanowieniem zrehabilitowania się za ostatnią porażkę z Siarką w Tarnobrzegu (1:4). Do pracy wzięli się ostro od pierwszego gwizdka. Już w 4. min Radosław Stępień dośrodkował w pole karne, a tam Paweł Piceluk głową skierował piłkę w światło bramki. Bramkarz gości Adrian Szady z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Żółto-biało-niebiescy poszli za ciosem. Zaledwie pięć minut później Paweł Piceluk otworzył wynik spotkania po tym, jak otrzymał idealne podanie od Patryka Sokołowskiego.

Goście nie chcieli był gorsi i też atakowali. Jeden z groźniejszych strzałów oddał Tomasz Lisowski z 23 metrów. Na miejscu był Wojciech Daniel.
Olimpia jeszcze przed przerwą podwyższyła na 2:0. W 41. min Jakub Bojas pobiegł z piłką do linii końcowej boiska i zagrał wzdłuż pola bramkowego, a nadbiegający Radosław Stępień z bliska umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie kibice zobaczyli jeszcze cztery gole i co ciekawe - wszystkie z rzutów karnych. Sędzia między 62 a 80 minutą podyktował cztery "jedenastki" i wszystkie zostały zamienione na bramki. Najpierw Piceluk sfaulowany został przez Michała Grudniewskiego w polu karnym, a egzekutorem karnego był Łukasz Pietroń. Kolejne dwa karne sędzia podyktował dla gości za zagranie piłki ręką przez Bojasa i Pietronia. Od tego momentu zrobiła się nerwówka, bo Radomiak, przegrywając 2:3, zwietrzył szansę na zdobycie przynajmniej jednego punktu. Goście ruszyli do ataków, a gospodarze czyhali na kontrę. I właśnie po jednej z takich akcji w polu karnym sfaulowany został Stępień. Trafienie Pietronia z 11 metrów rozstrzygnęło losy tego pojedynku.

— Wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie. Radomiak potwierdził swoją moc i postawił nam duże wymagania. Było to szalone spotkanie. Wygraliśmy dzięki dużej koncentracji i skuteczności — podsumował trener elblążan Adam Boros.