Tomek w podróży garbusem

2016-10-09 11:05:50(ost. akt: 2016-10-09 10:28:15)

Autor zdjęcia: Tomasz Gliniecki

Tomek Gliniecki – znany elblążanom jako popularyzator wiedzy historycznej, autor książek poświęconych II wojnie św., tym razem "prywatnie" , jako podróżnik i wielbiciel garbusów. Na spotkanie z nim, w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan” zapraszamy do Filii nr 5 na Osiedlu Zawada w piątek, 14 października, o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Fantazje podróżnicze, realizowane przy pomocy starego samochodu, to od ponad dwóch dekad specjalność elblążanina, Tomka Glinieckiego. W kilkudziesięcioletnim volkswagenie garbusie, z rodziną i gronem przyjaciół w identycznych samochodach, zwiedził niemal wszystkie kraje Europy, a w niektórych bywał po wielokroć. Przekraczał granice kontynentu, wjeżdżając zarówno do Azji, jak i do Afryki. Wspinał się na górskie serpentyny i wypoczywał na plażach, wędrując od Casablanki po Krym. W minione wakacje objechał Włochy i przeprawił się na Sycylię, spenetrował też pogranicze niemiecko-czeskie wzdłuż Doliny Szumawy. Ponieważ Gliniecki wiąże wakacyjne podróże z wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim i z każdej wyprawy przywozi sporo zapisków i zdjęć, jego opowieści o odwiedzonych miejscach mają charakter osobistej gawędy i niosą ze sobą wiele cennych spostrzeżeń. Na taką gawędę zapraszamy…

Tomasz Gliniecki – elblążanin z urodzenia i z wyboru. Z wykształcenia pedagog. Wieloletni dziennikarz. Popularyzator wiedzy historycznej. Recenzent książek historycznych, twórca programu telewizyjnego „Okruchy czasów wojny”. Zainteresowania minionymi czasami koncentruje wokół I i II wojny światowej – głównie Niemiec i Rosji/Związku Sowieckiego, jak też historii regionalnej Warmii i Mazur (Prus Wschodnich). Autor książek: „Elbląg czasów wojny : między fantazją a prawdą”, „Elbląskie okruchy XX wieku”, „Walki o Elbląg. Styczeń-luty 1945”. Prywatnie miłośnik garbusów i podróży.

Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.

Więcej informacji: Filia nr 5, ul. Rodziny Nalazków 20, tel. 55 625 60 95(96)


Źródło: Dziennik Elbląski