Medalowe występy Gimpasa na „Pro Europa Viadrina”

2016-10-10 11:20:44(ost. akt: 2016-10-10 11:45:51)

Autor zdjęcia: nadesłane/Uczniowski Klub Sportowy Gimpas Pasłęk

Trzy medale: jeden złoty, jeden srebrny i jeden brązowy wywalczyły lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Gimpas Pasłęk podczas mistrzostw euroregionu „Pro Europa Viadrina” w Słubicach. Najlepiej spisała się Joanna Grzyb, które wygrała konkurs w skoku wzwyż.
W mistrzostwach makroregionu w Słubicach wystartowało ponad 400 zawodników i zawodniczek z sześciu województw, a także młodzi reprezentanci Niemiec. Świetnie w tym gronie spisały się młode lekkoatletki pasłęckiego Gimpasa, trenowane przez Piotra Zienkiewicza.

Najwięcej powodów do radości miała Joanna Grzyb, która zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości 155 cm. W rzucie oszczepem blisko powtórzenia jej sukcesu była Aleksandra Przystasz - ostatecznie z wynikiem 35,13 m wywalczyła drugie miejsce. Obie dziewczyny są na co dzień uczennicami Zespołu Szkół w Pasłęku.

Kolejny medal dla Gimpasa wywalczyła Ewelina Szyszka, która wzięła udział w konkursie rzutu piłeczką palantową rocz. 2003. W Słubicach wynikiem 43,5 m ustanowiła nowy rekord życiowy i zdobyła brązowy medal.
Blisko podium była Aleksandra Nawrocka w skoku wzwyż młodziczek. Zaliczyła wysokość 150 cm i zajęła czwarte miejsce.
— Ola osiągnęła taką samą wysokość co zdobywczynie srebrnego i brązowego medalu, o jej niższej lokacie zadecydowały strącenia poprzeczni na wcześniejszych wysokościach — informuje trener Zienkiewicz.
Ewelina i Ola są uczennicami Gimnazjum nr 2 przy Zespole Szkół Powszechnych w Pasłęku.