Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Konfrontacje: Leon Tarasewicz - Galeria El [zdjęcia z wernisażu]

2016-10-13 20:08:40 (ost. akt: 2016-10-13 20:15:44)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Do 8 stycznia przyszłego roku będzie można oglądać wystawę Leona Tarasewicza, która w czwartek (13.10) została uroczyście otwarta w Galerii El. Artysta zmierzył się z trudnym i wymagającym wnętrzem Galerii, którą stanowi przestrzeń dawnego kościoła gotyckiego. Zobacz zdjęcia z wernisażu.


Leon Tarasewicz urodził się w 1957 r. we wsi Waliły. Studiował malarstwo na ASP w Warszawie, dyplom uzyskał w 1984 r. w pracowni profesora T. Dominika. Od 1996 r. prowadził gościnną pracownię malarstwa na tejże uczelni. Obecnie wykłada przestrzeń malarską na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. W latach 80. tworzył rytmicznie skonstruowane obrazy (pola, lasy, ptaki), usytuowane pomiędzy figuratywnością a coraz silniej dochodzącą do głosu abstrakcją.
Z czasem ślady dawnej fascynacji naturą i jej pejzażem wyparte zostały przez intensywną grę kolorów i bogatej faktury. W ostatnich latach Tarasewicz rozwinął działania z pogranicza konceptualizmu oraz instalacji obejmujące realizacje nie tylko we wnętrzach galeryjnych , ale także poza nią. Coraz bardziej rozbudowane i monumentalne dzieła odważnie wchodzą w swoisty "dialog" z elementami architektury i kontekstami przestrzeni miejskiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB