Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Trwa taneczne święto Baltic Cup 2016 [zdjęcia]

2016-10-16 13:36:57 (ost. akt: 2016-10-16 13:48:31)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Od piątku Elbląg jest stolicą tańca. To już siedemnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup w Elblągu, który zakończy się w niedzielny wieczór.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup to jednen z największych międzynarodowych festiwali tanecznych w Polsce. Do Elbląga przyjechły pary taneczne stanowiące europejską czołówkę oraz tancerze z kilkunastu krajów europejskich. W ramach festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Latin i WDSF World Open Standard (w każdym kraju mogą się odbyć tylko dwa turnieje rangi World Open w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym).

Co czeka nas w niedzielę (16.10)
godz. 10.00 do ok. 17.30
10.00 WDSF Open Youth LATIN
10.00 Junior I Open STANDARD
11.00 Juveniles I + II LATIN
12.00 WDSF Open Junior II STANDARD
12.00 WDSF Open Senior II LATIN
13.30 WDSF World Open LATIN
14.30 WDSF Open Senior I LATIN
15.30 Open Youth under 21 STANDARD

godz. 19.00 - Gala wieczorna - półfinały i finały wybranych kategorii, pokazy artystyczne, muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Grodzieńskiej

Organizatorzy otrzymali od pary Rock 'n' Roll'a akrobatycznego - Anny Miadzielec i Jacka Tarczyło - informację, że tancerzom nie uda się dotrzeć na czas do Elbląga. Mistrzowska para miała przyjechać na MFT "Baltic Cup" prosto z World Masters RR & BW Main Class - Pucharu Świata w Graz w Austrii.

- Para reprezentuje Polskę na zawodach w sobotę wieczorem, bardzo chciała przyjechać na festiwalowy pokaz, jednak tancerzom nie udało się znaleźć transportu do kraju, który zapewniłby im możliwość pokazania się u nas – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Do ostatniego momentu szukaliśmy rozwiązań, jednak aby zapewnić pokaz artystyczny na wieczorną galę i nie ryzykować, że nasze gwiazdy nie dotrą na czas, podjęliśmy decyzję o odwołaniu ich występu.

W związku z tym podczas niedzielnej gali zgromadzona publiczność festiwalu zobaczy pokazy tańca klasycznego. Zaprezentują się uczennice ze Szkoły Tańca „Broadway”. W tańcu klasycznym wystąpi duet Wiktoria Tykarska i Kinga Brzezińska, laureatki konkursów ogólnopolskich i finalistki Dance World Cap, w wariacji z baletu „Ocean i Perły”. Tancerki przygotowuje Irina Wasilevskaya i Jacek Walasik.
Tancerki zaprezentują się również w pokazach solowych.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a współorganizatorami: Stowarzyszenie „Jantar”, Federacja Tańca Sportowego i World DanceSport Federation.
Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.
Sponsorem głównym BALTIC CUP jest Grupa LOTOS. Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z o.o., Drukarnia Opegiek, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent Galanterii Skórzanej PATERS, Zakład Sprzątania Wnętrz MOP83, BYTOM S.A., Kwiaciarnia Awangardowa „Zielony Gaj”, Autoryzowany dealer Renault w Elblągu, Hotel Arbiter w Elblągu.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB