Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Orkiestra z Elbląga na festiwalu w Estonii. Posłuchaj koncertu na żywo

2016-10-21 13:43:59 (ost. akt: 2016-10-21 13:48:13)
Elbląska Orkiestra Kameralna w Estonii

Elbląska Orkiestra Kameralna w Estonii

Autor zdjęcia: nadesłane/EOK

Trwają ostatnie przygotowania do występu elbląskich kameralistów podczas 
XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej AFEKT w Tartu oraz Tallinie. (Estonia). Elbląska Orkiestra Kameralna ma zaplanowane tutaj dwa koncerty, a sobotniego będzie można posłuchać na żywo!

Pierwszy festiwalowy koncert z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się 
w kościele św. Jana w Tartu w piątek (21.10). Jutrzejszy koncert artyści zagrają w Kościele Metodystów 
w Tallinie. Będzie można go posłuchać na żywo.
— Największa estońska stacja radiowa nadająca muzykę klasyczną Klassika Raadio ERR, odpowiednik Programu 2 Polskiego Radia,, przeprowadzi z koncertu transmisję „na żywo”. Wszyscy, którzy chcieliby posłuchać Orkiestry podczas festiwalowego występu, będą to mogli zrobić on-line 
o godz. 18 czasu polskiego — informuje Joanna Kownacka z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej (tutaj).Kameraliści pod batutą Marka Mosia wystąpią wspólnie z: kompozytorką i wokalistką - Agatą Zubel, pianistką Kadri-Ann Sumera oraz znakomitym Chórem Kameralnym Estońskiej Filharmonii Narodowej, który jest między innymi laureatem 12 nominacji i dwóch nagród Grammy w kategorii Muzyka chóralna! Artystom towarzyszy również kompozytorka Liisa Hirsch, której utwór "Wings" na chór i smyczki znalazł się w repertuarze festiwalowych koncertów. 

Poza tym w programie: Agata Zubel „Pomiędzy odpływem myśli a przypływem snu " na głos, fortepian i orkiestrę smyczkową, Enno Poppe „Zwölf” na wiolonczelę solo , „Fingernagel” na skrzypce i altówkę, „17 Etüden  für Violine” 2. Zeszyt na skrzypce solo, Pawel Łukaszewski „Litania do św. Klemensa”  na chór mieszany i orkiestrę smyczkową , Aleksander Nowak „Naninana“  na orkiestrę smyczkową i Fender Rhodes.


Koncerty w Estonii odbywają się w ramach projektu "Dialog muzycznych kultur. Polska - Estonia" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Promocja polskiej kultury za granicą 2016 - PROMESA".


Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Grupa Żywiec S.A. Browar w ElbląguKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB