Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Oddali 19 litrów drogocennej krwi

2016-11-13 10:58:38 (ost. akt: 2016-11-13 11:15:22)

Autor zdjęcia: archiwum ZSG

W Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyła się kolejna, VII już edycja Wampiriady, czyli honorowego oddawania krwi przez uczniów oraz nauczycieli szkoły. Udało się przekazać 19 litrów drogocennego płynu.


W środę 9 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyła się kolejna, VII już edycja Wampiriady, czyli honorowego oddawania krwi przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Zespół Szkół Gospodarczych już trzeci rok uczestniczy w tej akcji, która wciąż spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Szczególnie cieszy fakt, iż mimo, że najstarsze klasy opuściły już mury naszej szkoły w maju, w bieżącym roku szkolnym ich młodsi koledzy i koleżanki dzielnie oraz z zaangażowaniem kontynuują tradycję oddawania krwi w naszej szkole. Wielu uczniów cieszyło się, że ukończenie 18 roku życie umożliwiło im udział w tegorocznej zbiórce krwi.
W tej edycji chęć oddania krwi zadeklarowało 55 uczniów i nauczycieli. Po przeprowadzeniu badań weryfikacyjnych do oddania krwi zakwalifikowano 45 uczniów i nauczycieli, którym łącznie udało się przekazać 19 litrów drogocennego płynu.
Wszystkim naszym dzielnym uczniom oraz nauczycielom, którzy i tym razem nie zawiedli honorowo oddając krew serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia w kolejnej edycji!

Organizator akcji: Alina Godlewska

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB