Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Podaruj ubogim żywność na świąteczny stół

2016-11-24 11:42:26 (ost. akt: 2016-11-24 11:55:13)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/pk

Tegoroczna zbiórka będzie prowadzona w dniach 25, 26 i 27 listopada.

Bank Żywności W Elblągu organizuje zbiórkę w 32 sklepach w Elblągu oraz w miejscowościach: Tolkmicko, Stare Pole, Suchacz Młynary.

— Przy zbiórce będzie pracować około 500 wolontariuszy. Akcję organizujemy wspólnie z Caritas. Bank Żywności w Elblągu zwraca się o wsparcie zbiórki, bo od niej zależy, czy nikt nie zostanie bez jedzenia na święta — informuje Teresa Bocheńska z Banku Żywności w Elblągu.

W badaniach, które przeprowadziły Banki Żywności trzy czwarte Polaków chce się podzielić z innymi tym, co kupią w sklepie. Efekty poprzednich zbiórek świadczą o tym, że w Elblągu jest podobnie.

— Jak w każdej świątecznej zbiórce Bankom Żywności bardzo zależy na następujących produktach: tłuszczach, cukrze, przetworach warzywnych i owocowych, słodyczach, konserwach, mące i bakaliach. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest solidarności z tymi, którzy przeżywają trudności, a może to spotkać każdego z nas. Pomagając sobie nawzajem budujemy wspólnotę, w której wszyscy mogą czuć się bezpiecznie — informuje Teresa Bocheńska.

Lista sklepów, w których prowadzona będzie zbiórka znajduje się na stronie www.bankzywnosci-elblag.plŹródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB