Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Zmierzą poziom multimedialnego uzależnienia młodych ludzi

2016-11-24 14:22:07 (ost. akt: 2016-11-24 14:32:34)

Autor zdjęcia: SP nr 14 w Elblągu

Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu na 29 listopada zaplanowała ,,Dzień bez multimediów” - badanie naukowe, będące częścią większego projektu edukacyjnego.

Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu została zaproszona do udziału w Zintegrowanym Planie Technologicznym ( Integrated Technology Plan ), który realizuje również Liceum Ogólnokształcące Varshets „Ivan Vazow” w Bułgarii, w Regionie Montana. Program został przygotowany według wskazówek Dr Rity Sanchez - asystentki Dyrektora Działu Rozwoju Centrum Technologii Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Stanowi on część programu ,,Młodzi Bułgarscy Liderzy”, a patronat nad nim pełni Fundacja ,,Ameryka dla Bułgarii”. Działania prowadzone w ramach programu nadzoruje Instytut Edukacji Międzynarodowej. Koordynatorem programu na terenie Bułgarii jest Ivailo Panov - kierownik ds. technologii i psycholog w Liceum Ogólnokształcącym Varshets ,,Ivan Vazow” w Montanie. Rola koordynatora na terenie „czternastki” została powierzona pedagogowi szkolnemu- Dorocie Burdynowicz.

Jednym z założeń programu jest przeprowadzenie badań naukowych mających na celu określenie poziomu uzależnienia młodych ludzi od urządzeń multimedialnych. W związku z tym 29 listopada zaplanowano na terenie SP nr 14 ,,Dzień bez multimediów” oraz przeprowadzenie testu leku C.D. Spielbergera. Wyniki testu zostaną przekazane do Bułgarii, a następnie umieszczone w publikacji naukowej Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. O wynikach zostaną także poinformowani uczniowie i ich rodzice

Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu jest jedyną placówką w Polsce zaproszoną do udziału w realizacji Integrated Technology Plan. Stanowi to dla szkoły duże wyróżnienie.

Dorota Burdynowicz, pedagog SP nr 14 w Elblągu

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB