Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Święto szkoły Nad Jarem [zdjęcia]

2016-11-26 10:24:34 (ost. akt: 2016-11-26 10:38:36)

Autor zdjęcia: nadesłane/ZS nr 1 w Elblągu

Tego dnia nie było lekcji, sprawdzianów i kartek. Uroczysty apel, niecodzienne zadania, humorystyczny występ i rywalizacja sportowa na Modrzewinie. Tak uczniowie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka uczcili święto szkoły.

Zespół Szkół nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego oraz Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta) w miniony czwartek (24.11) obchodził swoją najważniejszą szkolną uroczystość, a mianowicie Święto Szkoły.

— W tym szczególnym dniu cała społeczność SP nr 11 brała udział w apelu, podczas którego została zaprezentowana postać naszego patrona Kornela Makuszyńskiego — informują koordynatorzy: Mirosława Fraczyk i Hanna Trybińska — Dyrekcja szkoły wręczyła statuetkę Przyjaciel Szkoły Markowi Karpińskiemu za zaangażowanie w rozwój biblioteki szkolnej.

Tradycją Święta Szkoły jest uzupełnianie Wehikułu Czasu – skrzyni, która zawiera przeróżne skarby dla potomnych. W tym roku zostały do niej włożone kolorowe zakładki do książek wykonane przez uczniów klas 0-III. Przedstawiciele tych klas rozdawali je także na osiedlu za jeden uśmiech. Akcja spotkała się ze wspaniałym przyjęciem. Pozostałe zakładki zostały przekazane do miejskiej biblioteki.

— Klasy IV-VI otrzymały inne zadanie – było to tworzenie tajemniczych ksiąg. Klasy IV przygotowywały "Księgi zabawnych rad szalonej Ewy", klasy V wykazały się wiedzą o naszym świecie i wykonały "Księgi wiedzy o wszechświecie dla Jacka i Placka". Klasy VI zebrały różne zagadki matematyczne i nie tylko, i stworzyły z nich "Księgi zagadek matematycznych Adama Cisowskiego".
Niezwykłe, pełne kolorowych rysunków i zabawnych rad oraz zagadek księgi zostały przekazane do szkolnej biblioteki, gdzie każdy będzie mógł się z nimi zapoznać. Pamiątką z tego roześmianego spotkania na pewno będzie różnokolorowe zdjęcie wszystkich uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 11 — informują Mirosława Fraczyk i Hanna Trybińska.

24 listopada również w Gimnazjum nr 4 był dniem bez lekcji, sprawdzianów i prac domowych. Gimnazjaliści mieli Święto Szkoły, a więc dzień poświęcony patronowi szkoły – Zbigniewowi Herbertowi.
— Uczniowie III klasy Klaudia, Kacper i Łukasz w humorystycznej scence przedstawili kilka ciekawostek z życia Zbigniewa Herberta. Po części oficjalnej zaczęła się praca w zespołach. Uczniowie klas I mieli za zadanie wykonać rzeźbę niedźwiedzia oraz stworzyć żartobliwy panegiryk lub opowiadanie do utworu Zbigniewa Herberta „Niedźwiedzie”. Klasy II wykonywały plakat do jednej z bajek poety oraz przygotowywały etiudę teatralną inspirowaną wybranym utworem. Uczniowie klas III wzięli udział w grze wiedzowo-sprawnościowej „Ze Zbigniewem Herbertem i naszą szkołą na TY” oraz wyklejali literami z gazet tekst Herberta „Dwie krople” — dodają Mirosława Fraczyk i Hanna Trybińska.

Jak wiadomo nie od dziś - Gimnazjum nr 4 sportem stoi! Nie mogło więc zabraknąć akcentu lekkoatletycznego. Wszyscy chętni uczcili Święto Szkoły w II Jesiennym Biegu im. Zbigniewa Herberta, który odbył się na Modrzewinie.
Krótko mówiąc – dla każdego coś dobrego. Święto Szkoły w Gimnazjum nr 4 to święto talentu, pasji i zainteresowań uczniów oraz dzień patrona – Zbigniewa Herberta.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB