Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Drunk Lamb - szaleństwo blues-rocka

2016-12-01 09:15:53 (ost. akt: 2016-12-01 09:18:47)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Czterech świetnych muzyków z pomysłem na siebie i świadomością tego, że ich twórczość to perła na obecnej Polskiej scenie muzycznej. W piątek 2 grudnia w Mjazzdze zagra zespół Drunk Lamb.

Klasyczny blues rock i świeżość współczesnych inspiracji muzycznych w pigułce to przepis na szaleństwo Drunk Lamb. Składa się na to wspaniała sekcja rytmiczna, nieprzewidywalna gitara i potężny wokal, który kładzie na łopatki.
Drunk Lamb to energiczny kwartet z Trójmiasta, który reprezentuje młodą scenę blues rockową.
Zespół powstał na początku 2014 r., a już w lipcu wygrał konkurs podczas Suwałki Blues Festival. W Jury zasiedli m.in. Bogdan Topolski, Jan Chojnacki, Jostein Forsberg, Andrzej Jerzyk, Andrzej Matysik, Patrice Vermeerch i to oni wybrali Drunk Lamb na reprezentanta Polski w European Blues Challenge 2015.
Zespół tworzą wszechstronni muzycy, którzy czynnie uczestniczą również w projektach jazzowych, funkowych, soulowych i rockowych.
Oprócz przyjaźni, łączy ich wspólna miłość do żywiołowego grania prosto zza oceanu. Razem podzielają fascynacje Jimi Hendrixem, Stevie Ray Vaughanem, The Alman Brothers, czy John Mayerem, co słychać w twórczości Drunk Lamb. Wspólne muzykowanie w innych projektach pozwoliło im na odnalezienie brzmienia i stworzenia zespołu o konkretnym kierunku. Muzyka Drunk Lamb jest swoistym ujściem energii i doskonałego warsztatu muzyków z Trójmiasta. Tworzą go: wokalista Filip Kamerath, gitarzysta Michał Zienkowski, perkusista Łukasz Łapiński i basista Tomek Sadecki.

Mjazzga, 2 grudnia, godz. 20.15
Bilety w cenie 15 zł przed i 20 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB