Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Zarzuty: gwałcili i zastraszali 24-latkę. Ruszył proces dwóch mężczyzn

2016-12-02 10:10:00 (ost. akt: 2016-12-02 13:54:52)
Oskarżonym mężczyznom grozi do 15 lat więzienia

Oskarżonym mężczyznom grozi do 15 lat więzienia

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W Sądzie Okręgowym w Elblągu za zamkniętymi drzwiami ruszył proces dwóch mężczyzn oskarżonych o wielokrotne zgwałcenie 24-letniej mieszkanki Elbląga. Do wydarzeń doszło w styczniu tego roku w małej miejscowości pod Fromborkiem. Sprawcom grozi do 15 lat więzienia.

Śledztwo w sprawie gwałtu na 24-letniej elblążance prowadziła Prokuratura Rejonowa w Braniewie.
— Dwaj mieszkańcy podfromborskiej miejscowości są oskarżeni o to, że w styczniu tego roku, po uprzednim pozbawieniu wolności, zastosowaniu przemocy oraz gróźb wobec mieszkanki Elbląga, doprowadzili ją wielokrotnie do zgwałcenia, za co grozi im kara do 15 lat więzienia — mówi prokurator Łukasz Iskrzyński.

O szczegółach tej sprawy ani prokurator, ani obrońcy oskarżonych dzisiaj mówić nie chcieli, gdyż proces będzie się toczył za drzwiami zamkniętymi. O tym zadecydował sąd na pierwszej rozprawie.
— Jawność rozprawy została wyłączona w całości, gdyż mogłaby obrażać dobre obyczaje, a także naruszyć ważny interes prywatny pokrzywdzonej — uzasadniał Marek Nawrocki, sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 stycznia tego roku. Pokrzywdzona kobieta już następnego dnia zgłosiła się na policję. W obecności sądu, prokuratora i biegłego z zakresu psychologii 24-latka złożyła obszerne zeznania. Mówiła m.in., że feralnego dnia z jednym z mężczyzn, którego znała, umówiła się na spotkanie w małej miejscowości leżącej w gminie Frombork. W domu, oprócz znajomego młodej kobiety, był także jego kolega.

Początkowo nic nie zapowiadało, że spotkanie może się skończyć tragicznie. Jednak jak zeznała 24-latka, mężczyźni uwięzili ją w garażu, pobili, grozili śmiercią, a później wielokrotnie zgwałcili i zastraszali. W toku śledztwa obaj oskarżeni mężczyźni nie przyznawali się do winy. Na rozprawę zostali doprowadzeni z Aresztu Śledczego w Elblągu.
as

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szanter #2126015 | 81.190.*.* 2 gru 2016 21:59

  Teraz takie czasy,ze cwele jeszcze beda ,w pudle grypsowac ,i beda ich po plecach klepac,kazdy kto zna ,zycie za murem ,i jest obiektywny wie o czym ,mowie,dwadziescia pare lat ,temu to dupy by im pekly,niestety i tu na wolnosci i tam za murem,zadzi kasa trudno spotkac takich charakterniakow jak,kiedys teraz w pudle siedzi w wiekszosci,margarynowe pokolenie ktore nie wie jak sie traktuje takich zbokow

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #2125851 | 77.114.*.* 2 gru 2016 18:12

  Mam nadzieje ze te dwa śmiecie wyjda z paki z dupami jak wiadra ...jebani dzień i noc ...frajerzy....

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Darwin #2125799 | 88.156.*.* 2 gru 2016 17:17

  Opublikować skundlone ryje "panów" parówek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz