Pasłęcka łyżwiarka figurowa ze srebrnym medalem

2016-12-05 14:51:20(ost. akt: 2016-12-05 14:58:13)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Kolejny udany start za 11-letnią Urszulą Łopacką, łyżwiarką figurową z Pasłęka. Zdobyła srebrny medal podczas łódzkich X Mikołajkowych Zawodów w Łyżwiarstwie Figurowym w konkurencji solistów klasy brązowej teenager.
W dniach 1-4 grudnia 2016 r. w Łodzi odbyły się X Mikołajkowe Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym. W konkurencji solistów klasy brązowej teenager drugie miejsce zajęła 11-letnia pasłęczanka Urszula Łopacka. Był to jej kolejny udany start solowy w zawodach ogólnopolskich amatorskich, zwłaszcza, że konkurencja w kategorii 11-17 lat była bardzo silna.

W zawodach zaprezentowało się ok. 300 zawodników w każdej kategorii wiekowej, od juniora po seniora z Łodzi, Warszawy, Gdańska, Torunia, Opola, Lublina, Elbląga, Katowic i Krakowa. Udział wzięli również zawodnicy z Ukrainy. Zawody objęte były patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zorganizowane zostały przez Miejski Klub Łyżwiarski w Łodzi przy udziale Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Ula od 6 roku życia trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Szóstka” w Elblągu. W ubiegłym sezonie łyżwiarskim zdobyła brązowy medal w Walley Cup Warszawa 2016.

Gratulujemy fantastycznego występu i życzymy wielu sukcesów w kolejnych startach!