Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Wielki świat na wyciągnięcie ręki

2016-12-10 10:00:00 (ost. akt: 2016-12-09 12:22:39)
Paweł Jacewicz

Paweł Jacewicz

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Elblążanin Paweł Jacewicz wraz z trójką znajomych odbył wyprawę wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Opowie o niej podczas spotkania w ramach bibliotecznego cyklu Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań.

Paweł Jacewicz jest pasjonatem tańca, teatru i języków obcych. Wszystko łączy w odbywanych podróżach po świecie. Samo zwiedzanie to dla niego za mało. W każdej wyprawie stara się mieć cel i zdobyć nowe doświadczenie, zwiedzając jak najwięcej za jak najmniej. Swoje podróże relacjonuje na blogu.

— Ostatnie wakacyjne miesiące spędziłem w Ameryce Północnej w USA. Z trójką znajomych zorganizowaliśmy wyprawę wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W jednym samochodzie spędziliśmy 30 dni i nocy, pokonaliśmy 9600 kilometrów, przejechaliśmy przez 12 stanów, zwiedzając ponad 20 najważniejszych miast. Podczas spotkania opowiem o praktycznym przygotowaniu do wyjazdu na drugi kontynent, poruszając sprawy: formalno-prawne, komunikacyjne, co i kiedy zwiedzać i na co uważać. Razem przeniesiemy się do słonecznego Miami, zwiedzimy stolicę Waszyngton, pochodzimy wśród drapaczy chmur Nowego Jorku i polecimy w kosmos z NASA z Przylądka Canaveral. Na koniec wspólnie odkryjemy, jakim narodem są Amerykanie i czy naprawdę istnieje „American Dream”? — mówi Paweł Jacewicz.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 15 grudnia w Filii Biblioteki Elbląskiej nr 6 przy ul. Słonecznej. Wstęp wolny.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Y. #2131979 | 78.88.*.* 10 gru 2016 10:43

    O której godzinie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)