Koniec roku dla badmintonistów

2016-12-14 18:45:26(ost. akt: 2016-12-14 17:47:29)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Za nami trzecie w obecnym sezonie i ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Badmintonie. W imprezie rywalizowali badmintoniści nie tylko z Elbląga, ale także z: Trójmiasta, Malborka, Olsztyna, Morąga oraz Bartoszyc.
Po raz kolejny hala sportowa IV LO stała się areną zmagań badmintonistów, którzy uczestniczą w IX edycji Grand Prix Elbląga w Badmintonie. Chętnych do rywalizacji i wspólnej zabawy także i tym razem nie brakowało. W ostatnim w tym roku turnieju klasyfikacyjnym wystartowało: 4 zawodniczki, 15 zawodników, 2 pary deblowe pań, 7 par deblowych mężczyzn oraz 4 pary mieszane (mikst). Zawody stały na wysokim poziomie, a mecze momentami były bardzo wyrównane. A wszystko za sprawą zawodników z: Elbląga, Trójmiasta, Bartoszyc, Olsztyna, Malborka, Olsztynka i Morąga.

Do walki o punkty w kategorii kobiet stanęły cztery przedstawicielki płci pięknej. Panie rywalizowały systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że zwyciężczynią tej kategorii została Małgorzata Rama z Malborka, która w trzech meczach nie straciła nawet seta. Druga w tej kategorii okazała się Izabela Majchrzak z Bartoszyc, a trzecia Agnieszka Butkus z Gdańska. Ciekawie było także w grach mieszanych, gdzie o punkty walczyły cztery pary. Tu także zastosowano system gier „każdy z każdym”. Najlepiej zaprezentowała się para Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz, która najpierw ograła 2:1 parę Małgorzata Rama/Michał Łukaszuk, następnie zwyciężyła 2:0 z parą Agnieszka Butkus/Marek Kallas, by na koniec zwyciężyć z duetem Izabela Majchrzak/Artur Kuźmicki. Drugie miejsce przypadło parze Małgorzata Rama/Michał Łukaszuk, a trzecie duetowi Izabela Majchrzak/Artur Kuźmicki. W klasyfikacji generalnej z kompletem punktów prowadzi para Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz (160 pkt.), drugie miejsce zajmują Agnieszka Butkus/Marek Kallas (140 pkt.), a trzecie Małgorzata Rama/Michał Łukaszuk (114 pkt.).

Najwięcej uczestników zgromadziła na starcie kategoria mężczyzn powyżej 40 lat. Z grona dziewięciu zawodników po raz czwarty bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Macielak z Gdańska, który pewnym krokiem zmierza po tytuł mistrzowski w tej kategorii wiekowej. Lider klasyfikacji w drodze do finału pokonał 2:1 Rafała Sawaniewskiego z Malborka oraz 2:0 Marka Kallasa z Gdańska, natomiast w meczu o pierwsze miejsce, po ciekawej i zaciętej walce, okazał się lepszy od Grzegorza Wasyluka z Bartoszyc, zwyciężając 2:1. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył reprezentujący Olsztynek Marek Maślanik. W punktacji generalnej prowadzi wspomniany wcześniej Krzysztof Macielak, drugi jest Grzegorz Wasyluk (148 pkt.), a trzeci Artur Kuźmicki (134 pkt.). Podobne emocje towarzyszyły także rozgrywkom w kategorii mężczyzn do 39 lat. Spośród sześciu badmintonistów najlepiej przy siatce poradził sobie pochodzący z Malborka Robert Niko, który w drodze do finału nie stracił nawet seta. Na początek ograł 2:0 Pawła Kircuna, by za chwilę okazać się lepszym od Tomasza Macielaka. Z tym samym zawodnikiem spotkał się także w wielkim finale. Tym razem jednak mecz był bardziej wyrównany, a zawodnik z Malborka zwyciężył po raz drugi, tym razem 2:1. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się zawodnik z Gdańska Tomasz Macielak, który zgromadził na swoim koncie 152 pkt. Drugi w tej klasyfikacji Przemysław Jaśniewski z Elbląga zdobył dotychczas 136 pkt., a trzeci z dorobkiem 120 pkt. jest zwycięzca ostatniego turnieju Robert Niko z Malborka.

Komplet wyników, terminarze, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce GP Elbląga w Badmintonie. Kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozegrany zostanie w niedzielę 22 stycznia o godz. 9:00 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godzinach 8:00–8:45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.