Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Znamy laureatów Ceramionów. Wkrótce wystawa

2016-12-15 09:24:27 (ost. akt: 2016-12-20 12:38:17)
"Muszla" - laureat młodzieżowy

"Muszla" - laureat młodzieżowy

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony wpłynęło 138 prac. Jury wybrało już najlepsze prace oraz przyznało nagrody i wyróżnienia. W poniedziałek 19 grudnia laureaci odbiorą nagrody i nastąpi uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy.

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, w tym roku został zorganizowany już po raz siedemnasty przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Jantar”.
Otwarcie pokonkursowej wystawy połączone z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 19 grudnia b. r. o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 138 prac. Pomimo, iż wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania jak i doboru tematów. Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.

Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje  z zakresu ceramiki (pełna lista uczestników pod tekstem).

W dniu 12 grudnia w CSE „Światowid”, jury w składzie:
Marta Demko – historyk sztuki
Zbigniew Szmurło – artysta plastyk
Benedykt Kroplewski – artysta plastyk
Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid”, sekretarz konkursu
wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

KATEGORIA DZIECI:

I miejsce
Wiktoria Siwiarska, Państwowe Ognisko Plastyczne im Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach, instruktor – Justyna Reclik, tytuł pracy „Reksio”
II miejsce
Karolina Siwiak, Miejski Dom Kultury w Częstochowie, instruktor – Katarzyna Zakrzewska, tytuł pracy „Jadzia”
Aleksandra Czajka, Miejski Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu, instruktor – Joanna Sekuła, tytuł pracy „Słoń cyrkowy – tylko w rzeźbie”
III miejsce
Natalia Jakubska, Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie, instruktor – Katarzyna Zakrzewska, tytuł pracy „Autoportret”
Julia Płóciennik, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, instruktor – Magdalena Kowalczyk, tytuł pracy „Wiewiórka”
Weronika Glock, Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor – Aleksandra Radzimińska, tytuł pracy „Ryba – dzwonek wietrzny”
Wyróżnienia:
Miłosz Matysiak, Dom Kultury w Redzie, tytuł pracy „Ryba”
Weronika Pęczkowska, Opolskie Centrum Kultury, tytuł pracy „Śniadanie podano! Jajka sadzone raz”
Aniela Szczepkowska, Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” – filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, tytuł pracy „Ceramiony w basenie”
Daria Maciejak, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach, tytuł pracy „Maska”
Krzysztof Jermak, Studio ACM Pracownia plastyczna w Gliwicach, tytuł pracy „Super jaszczur czyli Ultrazaur”

Nina Różycka, Bemowskie Centrum Kultury, tytuł pracy „Rodzina myszy”

Emilia Dworek z Piotrkowa Trybunalskiego, Tytuł pracy „Zaczarowany paw”

Michał Prucnal, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, tytuł pracy „Lew”
Dzieci z pracowni plastycznej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, praca zespołowa – zestaw okaryn

KATEGORIA MŁODZIEŻ
I miejsce
Sebastian Wardzała, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, instruktor – Henryk Kolańczyk, Wojciech Hyży, tytuł pracy „Muszla”
II miejsce
Zuzanna Winiarska, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, instruktor – Justyna Olszewska, Magdalena Rokosa, tytuł pracy „Podwodny świat”
Kamil Sowała, Liceum Plastyczne Zduńskiej Woli, instruktor Iwona Niedźwiedzka, praca bez tytułu
Elżbieta Ćwik, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, instruktor – Andrzej Kłębek, Wojciech Hyży, tytuł pracy „Taniec”.
III miejsce
Sebastian Zdziebłowski, Liceum Plastyczne Zduńskiej Woli, instruktor Iwona Niedźwiedzka, tytuł pracy „Lapides clamabunt”
Natalia Szerszeń, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, instruktor – Justyna Olszewska, Magdalena Rokosa, tytuł pracy „W króliczym cyrku”
Wyróżnienia:
Weronika Zając, Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” – filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, tytuł pracy „Mama ceramiona”
Justyna Bednarek, IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim, tytuł pracy „Mnich Buddyjski – Wang Jun”
Anna Kierach, Zespół Szkół im św. Edyty Stein, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu, tytuł pracy „Sen”
Jessica Wilniewczyc, Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m st. Warszawy Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, tytuł pracy „Ceramion dobra / ceramion zła”
Paulina Samol, Zespół Szkół Artystyczno – Projektowych, Liceum Plastyczne, Tarnowskie Góry, tytuł pracy „Tee”
Dominik Jastrzębski, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, tytuł pracy „Myśliciel”
Wiktoria Porembska, Państwowe Ognisko Plastyczne, Rydułtowy, tytuł pracy „Patera – drzewo”

KATEGORIA DOROŚLI
I miejsce
Małgorzata Bogorodź, Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor – Aleksandra Radzimińska, tytuł pracy „Kwazimodo”
II miejsce
Joanna Wilkirska, Wejherowskie Centrum Kultury, instruktor – Katarzyna Śliwińska, tytuł pracy „Patera Rozewska”
Agnieszka Szczepaniak, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie WTZ, instruktor – Natalia Dębowska, tytuł pracy „Kwiaty miłości”
Anna Karatkiewicz z Elbląga, praca bez tytułu
III miejsce
Wiesława Konowalska, Dębowski Ośrodek Kultury, instruktor – Maciej Sałański, tytuł pracy „Jesień… na talerzu”
Katarzyna Szustek, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, instruktor – Ewa Bednarska-Siwilewicz, tytuł pracy „Koń”
Janusz Pyć, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie WTZ, instruktor – Natalia Dębowska, tytuł pracy „Całuśni”
Wyróżnienia:
Iga Bułak-Bałachowicz, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, tytuł pracy „Wilk”
Paulina Piotrowska, Miejski Dom Kultury w Redzie, tytuł pracy „Zagórna 11”
Elżbieta Warecka, Miejski Dom Kultury w Bolesławcu, tytuł pracy „Rzeźba”
Patrycja Zmuda, Miejski Dom Kultury w Redzie, tytuł pracy „Latarnia”
Magda Martin, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, tytuł pracy „Dom”
Adrianna Bojanowska, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, praca bez tytułu
Beata Stachurska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie, tytuł z pracy „Domek z bajki”
Elżbieta Wróbel, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – Warsztaty Terapii Zajęciowej, tytuł pracy „Samo zdrowie”
Marek Dudarewicz, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie WTZ w Olsztynie, tytuł pracy „Pan podwórka”.

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XVII Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY.

W konkursie wzięły udział 32 placówki - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski:
1. Wejherowskie Centrum Kultury
2. Opolskie Centrum Kultury
3. Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu
4. Państwowe Ognisko Plastyczne im Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach
5. Bemowskie Centrum Kultury w dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
6. Zespół Szkół Artystycznych i Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach
7. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
8. Emilia Dworek z Piotrkowa Trybunalskiego
9. Zespół Szkół im św. Edyty Stein, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu
10. Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach
11. Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie
12. Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach
13. Dębnowski Ośrodek Kultury
14. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie
15. Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m st. Warszawy Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”
16. Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli
17. Miejski Dom Kultury w Redzie
18. Gimnazjum im Jana Pawła II w Żarowie
19. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – Warsztaty Terapii Zajęciowej
20. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
21. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie, Warsztaty Terapii Zajęciowej
22. Miejski Dom Kultury w Częstochowie
23. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
24. Studio ACM Pracownia plastyczna w Gliwicach
25. IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim
26. Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu
27. Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im T. Makowskiego w Łodzi
28. Miejski Dom Kultury w Bolesławcu
29. Zespół Szkół Plastycznych im J. Malczewskiego w Częstochowie
30. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
31. Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie
32. Anna Karatkiewicz z Elbląga.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB