Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

O nowym sezonie z przewodnikami PTTK

2016-12-17 16:00:00 (ost. akt: 2016-12-16 12:11:15)
Sobota z przewodnikiem to cykl popularnych miejskich wycieczek

Sobota z przewodnikiem to cykl popularnych miejskich wycieczek

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Bogaty kalendarz imprez turystycznych przygotował na nadchodzący rok elbląski oddział PTTK. Na trasę wrócą m.in. popularne soboty z przewodnikiem i wycieczki za miasto. Nie zawiodą się również amatorzy wycieczek na dwóch kółkach.

Mijający rok elbląscy przewodnicy mogą zaliczyć do jednego z najbardziej udanych. Od czerwca do początku września oprowadzili po Elblągu i okolicach ponad pięć tysięcy turystów. Wiemy już, co przygotowali dla nas w następnym sezonie.

— W przyszłym roku oddział będzie obchodził jubileusz 70-lecia istnienia. Nasze imprezy, na przykład siódmą edycję sobót z przewodnikiem, będziemy chcieli urozmaicić historią tego, co w ciągu siedemdziesięciu lat zadziało się w zakresie turystyki w Elblągu — mówi Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Oddział będzie także gospodarzem Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej, którą zorganizuje Klub Fotograficzny. W czerwcu do Elbląga przyjedzie pięćdziesięciu instruktorów fotografii krajoznawczej, którzy m.in. na plenerach fotograficznych będą utrwalali na kliszy i kartach pamięci piękno naszego regionu.

W kalendarzu nie zabraknie także stałych punktów. Na trasę wrócą popularne i lubiane wycieczki z cyklu „Z przewodnikiem PTTK za miasto”. Do tej pory trampowie zakochani w eksploracji regionu mieli okazję zwiedzić m.in.: Żuławy Elbląskie, tereny Warmii, Mierzeję Wiślaną, część Pomorza i obejrzeć mało znane perełki regionu jak: Sanktuarium Św. Krzyża w Braniewie, jedyną na świecie dzwonnicę przy dawnym kościele menonickim w Rozgarcie czy ruiny kościoła w Fiszewie z XIV wieku. W tym roku przewodnicy nie zwalniają tempa i już 14 stycznia planują wycieczkę do Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim.

— W przyszłym roku chcemy zabrać uczestników naszych wycieczek do Nidzicy i w stronę Dobrego Miasta. Zaś w sierpniu zaplanowaliśmy czterodniową wycieczkę do Słupska i w okolice ziemi słupskiej — opowiada Kamil Zimnicki.

Nie zawiodą się również amatorzy wycieczek na dwóch kółkach. Przez cały rok, co miesiąc (z przerwą w wakacje) będą organizowane rowerowe wyprawy za miasto. „Zamrożony Kanał Elbląski” czy „Menonickie ślady w Jeziorze” to tytuły, które znakomicie rokują na odkrywanie regionu z siodełka. Nie zabraknie rajdów pieszych i złazów. Będzie można także spróbować swoich sił w Crossie Kajakowym im. Tadeusza Kiwiało i w wyścigach smoczych łodzi.
AS

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB