środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Nastrojowo, refleksyjnie... Wspólna wigilia elblążan na starówce [film, zdjęcia]

2016-12-18 22:37:45 (ost. akt: 2016-12-18 23:24:21)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Podczas drugiego dnia Świątecznych Spotkań Elblążan przyszedł czas na wspólną wigilię elblążan. Poprzedził ją koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantata. Życzenia mieszkańcom złożyli prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz biskup elbląski Jacek Jezierski, a harcerze przekazali im Betlejemskie Światło Pokoju. Ten dzień zakończył koncert Tomasza Steńczyka z zespołem.Zobacz także: Świąteczne Spotkania Elblążan. Fajerwerki na finał pierwszego dnia [film, zdjęcia] Świąteczne Spotkania Elblążan. Fajerwerki na finał pierwszego dnia [film, zdjęcia] Godzinny koncert Ewy Farny oraz pokaz sztucznych ogni zakończyły pierwszy dzień Świątecznych Spotkań Elblążan. Kolejne atrakcje na elbląskiej starówce...
Sobota pełna atrakcji za sprawą świątecznego konwoju Coca-Coli, który po raz pierwszy zajechał do Elbląga. Z kolei w niedzielę można było bardziej poczuć świąteczny klimat i oddać się refleksji nad zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Był także tradycyjny, dwudniowy jarmark świąteczny. Tak można w skrócie podsumować Świąteczne Spotkania Elblążan, które w miniony weekend odbyły się na Starym Mieście.

W niedzielę po południu odbyła się wspólna wigilia elblążan. Poprzedził ją koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantaty. Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, a życzenia mieszkańcom ze sceny złożyli prezydent Elbląga Witold Wróblewski i biskup elbląski Jacek Jezierski.
— Chciałbym wszystkim życzyć rodzinnych, ciepłych i pogodnych świąt. Żebyście mogli odpocząć od stresów, ciężkiej pracy i żebyście spędzili święta z tymi, których najbardziej kochacie — mówił prezydent Elbląga.
Do życzeń dołączył się biskup Jezierski. — Żeby się wszystkim dobrze wiodło. Niech wam Bóg błogosławi — dodał.

Było dzielenie się opłatkiem oraz posiłek. Wśród zebranych przechadzał się Mikołaj z upominkami dla najmłodszych. Ostatnim akcentem tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan był koncert Tomasza Steńczyka z zespołem.
AKTKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB