Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

W Elblągu świąteczne dekoracje najpiękniejsze?

2016-12-19 18:38:34 (ost. akt: 2016-12-19 18:40:41)

Autor zdjęcia: DE

Elbląg ma szansę zostać najpiękniej oświetloną świąteczną stolicą Polski. Każdy może zagłosować na nasze miasto w rankingu, który na swojej stronie przygotował Portal Komunalny.

W głosowaniu Elbląg znalazł się obok takich miasta jak Gdynia, Toruń czy Lublin. Konkurencja jest duża, bowiem samorządy każdego roku prześcigają się, by oczarować swoich mieszkańców niepowtarzalnymi świątecznymi dekoracjami. A choinki, lodowe sople, kurtyny świetlne, mikołaje, ledowe fontanny, lśniące gwiazdki czy aniołki to już stały element dekoracyjny wielu miast w Polskim w trakcie niesamowitego, magicznego czasu świąt Bożego Narodzenia.

Także Elbląg ma się czym pochwalić w tej materii. Świąteczne dekoracje rozbłysły na elbląskiej starówce oraz na głównych ulicach miasta 6 grudnia. Na Starym Mieście świetlnymi dekoracjami ozdobione zostały ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna. Przed elbląską katedrą tradycyjnie rozbłysła choinka, której stalowa konstrukcja ma kształt stożka o wysokości 10 m. Konstrukcja pokryta jest ponad 27 tys. tipsów z igliwiem w kolorze zielonym. Udekorowana jest 200 bombkami o średnicy 10 i 12 cm. Wieczorem drzewko oświetlone jest 5600 punktami świetlnych LED, 80 żarówkami LED typu „STAR FLASH”, 26 elementami dekoracyjnymi LED „Śnieżynki” o średnicy 70 cm, a także gwiazdą o wysokości 50 cm na czubku konstrukcji.

Świąteczny nastrój poczuć można również na głównych elbląskich ulicach. W tym roku miasto dokupiło 28 dodatkowych sztuk świecących ozdób, które zamontowano na trakcji tramwajowej w ul. 12 Lutego. Świąteczne drzewa przyozdobiły oprócz ul. Stary Rynek także Plac Jagiellończyka i Plac Dworcowy. Za świąteczne dekoracje odpowiedzialna jest gmina miasto Elbląg.

Głosować można na stronie www.portalkomunalny.pl do 5 stycznia 2017 r. Główną nagrodą jest półroczna prenumerata Portalu Komunalnego dla Urzędu Miejskiego, a konkurs to doskonała okazja do promocji naszego miasta.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB