Pięć medali łyżwiarzy Orła Elbląg na mistrzostwach Polski. Adrian Wielgat podwójnie złoty

2016-12-20 21:04:42(ost. akt: 2016-12-20 21:18:26)

Pięć medali to dorobek panczenistów Orła Elbląg na Mistrzostwach Polski na dystansach i Mistrzostwach Polski w wieloboju w łyżwiarstwie szybkim, które rozegrane zostały w miniony weekend na warszawskich Stegnach.
Na rozegranych w ostatni weekend (16-18 grudnia) na warszawskich Stegnach 31 Mistrzostwach Polski na dystansach i 85 Mistrzostwach Polski w wieloboju w łyżwiarstwie szybkim zawodnicy Orła Elbląg zdobyli 5 medali.
Dwa złote medale - w wieloboju i na 10 km - zdobył Adrian Wielgat, który wywalczył również w starcie na 5 km. Sebastian Kłosiński przywiózł ze stolicy dwa srebrne krążki - na 500 m i 1000 m.

Inny zawodnik z naszego miasta, Michał Domański, był dwukrotnie dziewiąty (500 m i 1000 m). Wśród pan Aniela Dymiszkiewicz (UKS Prolube Elbląg) była dziesiąta na 5 km, dwunasta w biegu masowym i szesnasta na 3 km. Iga Wojtasik (Viking Elbląg) zajęła trzynaste miejsca na 500 m i 1500 m oraz dwa razy czternaste (na 1000 m i 3 km).

W wyścigu drużynowym Adrian Wielgat, Sebastian Kłosiński i Michał Domański uplasowali się tuż za podium, na czwartym miejscu.