środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Na każdy dzień... Wystawa Zbigniewa Szmurło w Światowidzie

2016-12-25 16:00:00 (ost. akt: 2016-12-24 15:20:59)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy Zbigniewa Szmurło pt. „Na każdy dzień obecności - powidoki rozmarzeń”, który odbędzie się w najbliższy czwartek (29.12) o godz. 17 w Galerii Nobilis.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace malarskie Zbigniewa Szmurło, który jest artystą plastykiem, armenoznawcą, tłumaczem języka rosyjskiego, publicystą, dziennikarzem, nauczycielem akademickim oraz popularyzatorem kultury.
— Aktualna wystawa jest próbą znalezienia wrażeń związanych z ukazywaniem pejzaży – tych realnych i tych immanentnych — mówi Zbigniew Szmurło.

Autor poprzez poszukiwania kolorystyczne i strukturalne w swoich kompozycjach malarskich buduje przestrzenie wrażliwych spotkań i relacji na linii autor – odbiorca. Prezentowane na wystawie płótna – powidoki można odbierać dwojako, zarówno jako zjawisko fizyczne, jak i w sposób mistyczny.
— Powidoki rozmarzeń – to malarska i poetycka metafora zmierzająca do odkrywania siebie i miejsc, które inspirują do chwytania wrażeń, inspirujących do twórczego przeżywaniu każdego dnia — dodaje autor prac, Zbigniew Szmurło.

Autor w tym roku prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych w Elblągu („Galeria Rad-Art”) i Bartoszycach (Akademicka Galeria Sztuk Wszelakich Wydziału Nauk Społecznych, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu). Uczestniczył także w pokazach zbiorowych w Pasłęku, Jaworznie, Chrzanowie, Olkuszu, Myślenicach, Nowym Wiśniczu oraz Erywaniu – stolicy Armenii.

Wystawa w Galerii Nobilis, która znajduje się w siedzibie Światowida przy pl. Jagiellończyka, prezentowana będzie 30 stycznia 2017 r.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB