Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Spokojnie na drogach. Policja najczęściej na interwencjach domowych

2016-12-26 10:45:53 (ost. akt: 2016-12-26 10:51:29)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

50 interwencji domowych, niegroźne kolizje, zakłócanie porządku i nietrzeźwi na ulicach. Elbląska policja podsumowała statystyki po pierwszym dniu Świąt Bożego Narodzenia.

Niewiele, bo od minionego piątku, elbląscy policjanci odnotowali tylko 50 interwencji domowych. W ogóle funkcjonariusze wyjeżdżali do różnych zdarzeń 274 razy. Wśród nich były kolizje, nietrzeźwi na ulicy i zakłócanie porządku. Policjanci odnotowali 16 niegroźnych kolizji. Co ważne nie było żadnego wypadku. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednego po alkoholu, drugiego po narkotykach. Nie było poważnych zdarzeń kryminalnych.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w sobotę w podelbląskiej miejscowości Kazimierzowo. 37-latek, który prowadził volkswagena vento miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejny zatrzymany kierowca to 36-letni mężczyzna, którego wczoraj kontrolowali policjanci na ulicy Grota – Roweckiego w Elblągu. Badanie wykazało, że ma w organizmie marihuanę. Dodatkowo w osobowym renault, który prowadził policjanci znaleźli woreczek z narkotykiem. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Pamiętaj!

Przed powrotem do domu warto pamiętać, że mając jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości, można podejść do najbliższej komendy, komisariatu policji i je rozwiać. Co roku podczas świątecznych weekendów jednostki policji przeżywają prawdziwe oblężenie - wiele osób woli sprawdzić, czy już bezpiecznie może wsiąść za kierownicę i zdaniem policjantów jest to najrozsądniejszy sposób.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB