środa, 26 czerwca 2019. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Są pieniądze na przebudowę ulicy Płk. Dąbka

2016-12-31 16:00:00 (ost. akt: 2016-12-30 16:28:36)

Ponad milion złotych otrzymało miasto na remont ulicy Płk. Dąbka.

Ponad 1 mln zł dofinansowania pozyskał prezydent Elbląga Witold Wróblewski na realizację w 2017 roku projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – przebudowa ul. Płk. Dąbka w Elblągu na odcinku od Al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej”.

Dotacja na ten cel pochodzić będzie z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Po wstępnej ocenie wniosek znajdował się na liście rezerwowe.

Prezydent złożył jednak odwołanie od decyzji komisji do Wojewody Warmińsko - Mazurskiego Artura Chojeckiego. Po ponownym przeanalizowaniu naszego wniosku znalazł się ona na 14 pozycji listy rankingowej i został zakwalifikowany do dofinansowania.

Prace obejmą między innymi: wymianę i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni na odcinkach ul. Płk. Dąbka, przebudowę ulicy w obszarze zjazdu do realizowanego budynku sądu, przebudowę ulicy w obszarze skrzyżowania ul Płk. Dąbka z ul. Cichą i ul. Brzozową, przebudowę ulicy w obszarze skrzyżowania ul Płk. Dąbka z ul. Pionierską.
Informacja Urzędu Miejskiego w Elblągu
Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB