środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Waldemar Legień dał lekcję judo elbląskim uczniom [zdjęcia]

2017-01-05 13:40:02 (ost. akt: 2017-01-05 13:53:23)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Waldemar Legień zachęcał w czwartek elbląskich uczniów do uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego i poprowadził pokazową lekcję w ramach akcji "Stop zwolnieniom z wuefu". Dwukrotny mistrz olimpijski z 1988 i 1992 r. w judo będzie także gościem rozpoczynającego się w piątek w Elblągu Judo Camp.

Nietypowa lekcja wychowania fizycznego, która w czwartek (05.12) odbyła się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, była okazją do zapoznania elbląskich uczniów z podstawami judo. A było od kogo się uczyć, bo w roli nauczyciela wystąpił Waldemar Legień, dwukrotny mistrz olimpijski w tej dyscyplinie z 1988 i 1992 r.
— Dzieci trenujące judo, bez względu na to, czy zostaną mistrzami, czy nie - tych mistrzów na końcu jest najmniej, to i tak nauczą się przydatnych umiejętności, na przykład upadków — mówił Waldemar Legień. — Ten sport również uczy szacunku do drugiego człowieka, fair play, zasad, rygoru. Judo, jak każdy sport, uczy także obowiązkowości i regularności. Myślę, że to są te cechy, które kształtuje ta dyscyplina.

Waldemar Legień weźmie udział także w rozpoczynającym się w piątek w Elblągu Judo Camp "Szlifujemy talenty - poszukujemy mistrza". To będzie już szósta edycja tej imprezy. W tegorocznej weźmie udział ponad 650 młodych zawodników judo, z Czech, Litwy, Rosji, Francji, Anglii, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Polski. W tym czasie będą oni doskonalili swoje umiejętności, stoczą walki sparingowe. Z kolei trenerzy klubowi będą mieli okazję do podpatrywania najlepszych trenerów oraz do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych konsultacjach.
— To już szósta edycja tej imprezy w Elblągu, która z roku na rok przyciąga więcej uczestników i kolejne sławy judo. Nie chcieliśmy już jeździć na tego typu imprezy za granicę, bo to było m.in. drogie i ograniczone. W 2011 r. zdecydowaliśmy się zorganizować camp w Elblągu — przypominał Roman Gdula, prezes UKS Olimpia Judo Elbląg, organizator Judo Camp.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB