Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Nagrody prezydenta Elbląga za 2016 r. Sylwetka Mirosława Gorbaczewskiego

2017-01-06 20:00:00 (ost. akt: 2017-01-06 13:42:21)
Mirosław Gorbaczewski

Mirosław Gorbaczewski

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II, otrzymał nagrodę prezydenta Elbląga za 2016 r. w kategorii służba zdrowia.

Mirosław Gorbaczewski jest dyrektorem Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, który powstał z połączenia SPSZOZ Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu oraz Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią SPZOZ w Elblągu. Wykazał się wysokim zaangażowaniem w proces konsolidacji dwóch podmiotów leczniczych poprzez między innymi opracowanie optymalnej dyslokacji oddziałów szpitalnych oraz wzmożonymi pracami związanymi z utworzeniem jednej struktury organizacyjno-prawnej – Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.
Aby zapewnić pacjentom wysoki poziom udzielanych świadczeń medycznych oraz ich bezpieczeństwo zdrowotne dyrektor szpitala zabiega o możliwości pozyskania na odpowiednim poziomie kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż Mirosław Gorbaczewski w wyniku pozytywnie zakończonego procesu konsolidacji podmiotów leczniczych sporządził wieloletni plan przedsięwzięć inwestycyjnych Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, mający na celu poprawę warunków pracy i poprawę bezpieczeństwa pacjentów, a tym samym pozyskanie w najbliższym czasie wielomilionowych funduszy unijnych, które zostaną przeznaczone na inwestycje szpitalne m.in. takie jak rozbudowa bloku operacyjnego, czy też modernizacja wielu oddziałów szpitalnych.

Wykazywał się sprawnym zarządzaniem dwoma elbląskimi szpitalami miejskimi do czasu ich połączenia. Należy podkreślić, iż Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią SPZOZ (przed rokiem 2011 „110 Szpital Wojskowy”) zarządzany przez dyrektora Mirosława Gorbaczewskiego od zawsze pozostawał w dobrej kondycji finansowej.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Braniewianka #2313210 | 82.177.*.* 24 sie 2017 09:56

    Gratulacje Panie Doktorze.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz