Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Nagrody prezydenta Elbląga za 2016 r. Olimpia Judo Elbląg

2017-01-06 20:00:00 (ost. akt: 2017-01-06 13:49:20)

Autor zdjęcia: nadesłane/Olimpia Judo Elbląg

Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Judo Elbląg otrzymał nagrodę prezydenta Elbląga za 2016 rok w kategorii sport i turystyka.

Klub powstał w 2009 r. i prężnie działa w środowisku sportowym od tego czasu. Największym osiągnięciem Stowarzyszenia jest organizacja Judo Camp. Ta coroczna impreza o zasięgu międzynarodowym z każdą edycją zyskuje coraz większą renomę w europejskim judo. Motto, które przyświeca organizatorom przedsięwzięcia brzmi - „Szlifujemy talenty, poszukujemy mistrzów”,
a głównym celem jest szeroko rozumiana popularyzacja judo. Impreza organizowana jest dla młodzieży uprawiającej judo w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior młodszy, a także dla trenerów i sędziów.

V edycja Judo Camp odbyła się w dniach 7-10 stycznia 2016 r. w elbląskiej hali sportowo-widowiskowej MOSiR. Została ona zauważona przez Europejską Federację Judo, o czym świadczy zakwalifikowanie jej do programu „Improve your club”. Judo Camp jest dedykowany zawodnikom, trenerom i sędziom. Trenerem technicznym był jeden z najlepszych szkoleniowców na świecie (nr I w rankingu European Union Judo) – Hiroshi Katanishi (stopień 8 dan).

W treningach, prowadzonych przez znakomitych trenerów, wzięło udział ponad 800 młodych zawodników, natomiast w szkoleniach uczestniczyło 100 trenerów i 100 szkoleniowców z całej Europy. W trakcie Campu odbyła się Gala Polskiego Judo, podczas której wyróżnieni zostali najlepsi polscy zawodnicy zdobywający medale na imprezach mistrzowskich, w tym reprezentanci Polski na Igrzyskach w Rio. IV edycja Judo Camp zdobyła tytuł Eventu Roku 2015.

Coroczna organizacja Campu bez wątpienia przyczynia się do rozwoju elbląskiego judo, czego dowodem są sukcesy zawodników klubu na imprezach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Wynikiem doskonałej organizacji Judo Campu było przyznanie naszemu miastu praw organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo w roku 2016, podczas której elbląscy zawodnicy zdobyli 4 medale.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB