Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

W poszukiwaniu mistrzów pióra i inspirujących dzieł

2017-01-09 18:20:20 (ost. akt: 2017-01-09 18:27:46)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Trwa przyjmowanie zgłoszeń w XIV edycji Konkursu Literackiego Fundacji Elbląg. Prace w dwóch kategoriach: „Elbląska Książka Roku” oraz „Elbląski Rękopis Roku” można nadsyłać do końca marca 2017 roku lub składać w biurze fundacji.

Konkurs poszukuje mistrzów pióra, miłośników słowa, z dorobkiem literackim mniejszym i większym. Oczekuje dzieł inspirujących, tworzonych z pasją i przy wielkiej staranności.

Forma i tematyka zgłaszanych prac literackich jest dowolna. Kandydat do zwycięstwa powinien być elblążaninem lub osobą związaną z Elblągiem, a także mieć ukończony 16. rok życia. Kapituła konkursu wyłoni najlepszych w dwóch kategoriach. Ci, którzy wydali swoje dzieło w ubiegłym roku, mogą powalczyć o miano autora „Elbląskiej Książki Roku 2016". Obok tytułu autor otrzymuje nagrodę finansową w wysokości nie mniejszej niż 2000 zł. Z kolei ci, którzy chcą poddać pod ocenę literackiego jury swój rękopis, mają szansę wydać swoje dzieło z finansów Fundacji Elbląg - ta nagroda czeka na kandydatów do tytułu „Elbląskiego Rękopisu Roku 2016".

Prace literackie wraz z wnioskiem zgłoszeniowym przyjmuje biuro Fundacji Elbląg - od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, ul. Związku Jaszczurczego 17. Termin przyjmowania prac upływa 31 marca 2017 r. Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny na www.fundacja.elblag.pl.
Fundacja Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB