środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

W sztabie WOŚP praca wre!

2017-01-10 15:46:38 (ost. akt: 2017-01-10 16:15:26)
Sztab WOŚP w PTTK: od lewej Patrycja Chabowska, wolontariuszka oraz Agnieszka Banaś, szef sztabu WOŚP

Sztab WOŚP w PTTK: od lewej Patrycja Chabowska, wolontariuszka oraz Agnieszka Banaś, szef sztabu WOŚP

Autor zdjęcia: Katarzyna Grabowska - Szustek

Elblążanie już po raz 25. będą grali z Orkiestrą dyrygowaną przez Jurka Owsiaka. W ubiegłym roku padł rekord, bo w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 193 tys. zł. Jak będzie teraz?

Finał WOŚP zorganizowany zostanie przez PTTK. Wspólnie z nimi zagra 35 sztabików, a pieniądze do puszek będzie zbierało 392 wolontariuszy. Wśród nich oczywiście dzieci i młodzież chętne do corocznej pomocy.

— Oni będą kwestowali w towarzystwie osób starszych. Do pomocy bardzo mocno zaangażowali się m.in. uczniowie klas mundurowych elbląskich szkół średnich. A okazji, żeby wspomóc fundację Jurka Owsiaka i ciekawie spędzić czas będzie całe mnóstwo. Dotychczas na terenie Elbląga i okolic zgłoszonych zostało 37 wydarzeń i imprez. Zagrają szkoły, puby, elbląskie uczelnie, w miasto ruszą biegacze by policzyć się z cukrzycą, samochody terenowe Offroadowego Elbląga na dwa dni opanują Modrzewinę, a Muzeum Archeologiczno Historyczne ożywią rekonstruktorzy — wylicza Agnieszka Banaś, z elbląskiego sztabu WOŚP.

Nieodłącznym elementem każdego finału Orkiestry są także aukcje. Na tę chwilę jest ich ponad 50, na łączną kwotę ponad 1200 zł. Ta liczba jest jednak ruchoma, bo każdego dnia aukcji jest coraz więcej. Ostatecznie licytacje zakończą się minutę przed północą, w niedzielę 15 stycznia.

A wylicytować można np. pianino, makijaż okolicznościowy, voucher na usługi fryzjerskie i kosmetyczne, zaproszenie do Parku Rozrywki Nowa Holandia czy pyszny tort w wybranym wzorze.
Znamy też program sceny głównej, która jak zawsze zlokalizowana będzie na terenie Starego Miasta, nieopodal Ratusza Staromiejskiego.

— Na scenie usłyszymy i zobaczymy wykonawców z Elbląga, jak również gości z Polski. Zaczynamy o godz. 14 występem artystów ze szkoły Jamaha. Po nich zagra zespół Bind Box, a o 16 na scenę wyjdzie Julia Olędzka, finalistka popularnego telewizyjnego show Mam Talent! — mówi Agnieszka Banaś.
Na elbląskiej WOŚP-owej scenie zobaczymy także zespół Fumez i Runika, a o 19 wystąpi Gracjan Kalandyk, którego muzyczna kariera nabrała rozpędu, gdy w 2014 roku wziął udział w telewizyjnym show "X-Factor".

I choć szybko odpadł z programu, zdążył zachwycić jury melodyjnym, ciepłym i zmysłowym głosem, jakby stworzonym do śpiewania ballad. Rok później Gracjan spróbował swoich sił w V edycji show Telewizji Polskiej "The Voice of Poland", gdzie występował w drużynie Justyny Steczkowskiej i osiągnął bardzo dobry rezultat. Na swoim koncie Gracjan Kalandyk ma już płytę, w marcu 2016 roku startował także w eliminacjach do konkursu Eurowizji.

Występy wszystkich artystów przeplatane będą licytacjami, a o godzinie 20.00 niebo nad Elblągiem rozbłyśnie za sprawą Światełka do Nieba.
Po raz jedenasty finał WOŚP zorganizowany zostanie także w Zespole Szkół w Jegłowniku.

W tym roku po raz pierwszy uczniowie szkoły zagrają razem z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
— Do kwesty zgłosiło się ponad 50 wolontariuszy, którzy w najbliższą niedzielę w ofiarny sposób będą zbierać do puszek wszystkie grosiki ofiarowane przez darczyńców. Natomiast o godzinie 15 w ZS w Jegłowniku rozpocznie się impreza z wieloma atrakcjami, która zakończy się około 18.30 "światełkiem do nieba" — mówi Anna Krupska, szefowa sztabu

Również w niedzielę, w samo południe, w ramach 25. finału WOŚP wystartuje Jegłownicki Bieg pod nazwą „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. W tym biegu 120 uczestników przebiegnie 5 km ulicami Jegłownika, a pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy numer startowy oraz taki oto pamiątkowy medal. Po zakończeniu biegu na wszystkich uczestników będzie czekał gorący, pyszny bigos. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, podczas 24. finału WOŚP wolontariusze z Jegłownika zebrali imponującą sumę ponad 30 tys. zł. W Elblągu do WOŚP-owych puszek trafiło zaś ponad 193 tys. zł.
ASŹródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hania #2157153 | 77.253.*.* 11 sty 2017 10:17

    W zyciu ani złotowki dla bachora resortowego .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz