Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Filmowcy poszli w las. W rolach głównych nasze wilki, jelenie oraz ... Hoggo

2017-01-11 12:04:37 (ost. akt: 2017-01-11 12:14:21)
Jednymi z "bohaterów" filmu będą jelenie sika

Jednymi z "bohaterów" filmu będą jelenie sika

Autor zdjęcia: Tadeusz Baraniecki/Natura Film


Piękna przyroda naszych lasów zaprezentuje się niebawem w filmie przygotowywanym przez Nadleśnictwo Elbląg. Z filmu dowiemy się również wielu ciekawostek o pracy leśników.Film prezentujący piękno przyrody naszych lasów przygotowuje Nadleśnictwo Elbląg. Próbki materiału można już oglądać na jego facebookowym profilu. 

Fragment czaple nad Druznem

— Materiał powstawał przez rok, tak by ukazywał przyrodę w trakcie czterech pór roku — mówi Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg. — Będzie można go obejrzeć między innymi w Internecie, na naszej stronie internetowej. 


A zobaczymy w nim wiele ciekawostek. Jednym z "bohaterów" filmu będzie dąb szypułkowy Hoggo, który rośnie około kilometr za Rubnem Wielkim. Dąb nosi imię mitycznego władcy Wysoczyzny Elbląskiej i Zalewu Wiślanego. Jest drugim pod względem wieku na terenie Nadleśnictwa Elbląg (po rosnącym w Kadynach dębie Bażyńskiego). Liczy około 600 lat i jest wciąż w świetnej kondycji. Nie każdy zapewne wie, że Nadleśnictwo Elbląg jako jedno z nielicznych w Polsce może pochwalić się jeleniami sika na swoim terenie. One również będą "bohaterami" filmu.


— Sika nie są gatunkiem rodzimym, więc z lasów wypierają je jelenie szlachetne. Jednak na naszym terenie można je nadal obserwować — mówi Piotrowski.


W filmie wystąpi również wyjątkowy bohater: jeden z wilków żyjących w watasze na Wysoczyźnie Elbląskiej, która liczy zaledwie osiem osobników.

— Udało się go spotkać i sfilmować. To wyjątkowa sytuacja — mówi Piotrowski.


Film opowie również o przyrodzie Mierzei Wiślanej oraz Rezerwatu Druzno.

daw


Trwają już prace nad montażem filmu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB