środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Kolędy i pastorałki zaśpiewa Chór Cantata

2017-01-12 15:26:16 (ost. akt: 2017-01-12 15:42:21)
Chór Cantata obchodzi srebrny jubileusz

Chór Cantata obchodzi srebrny jubileusz

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Ma to być niezwykły koncert, podczas którego posłuchamy kolęd i pastorałek w nowatorskiej aranżacji i z niecodziennym brzmieniem.

Koncert odbędzie się 20 stycznia 2017 r. w Hotelu Elbląg przy ulicy Stary Rynek 54-59. Początek o godz. 18. Wstęp jest darmowy.
— Nowy Rok pędzi przed siebie już z wielkim impetem, ale pomimo codziennego biegu, powinniśmy znaleźć chwilę tylko dla siebie, chwilę spokoju i kontemplacji — zapraszają organizatorzy koncertu. — Czas około świąteczny, karnawału nierozerwalnie związane są ze śpiewaniem. W tradycji polskiej wykonuje się świeckie pastorałki, kolędy, a w muzyce popularnej pojawia się każdego roku wiele hitów. To będzie niezwykły koncert, podczas którego posłuchamy wszystkich tych gatunków, ale w nowatorskiej aranżacji i z niecodziennym brzmieniem co jest znakiem rozpoznawczym dla Chóru Cantata.

Elbląski Miejski Chór Cantata jest zespołem z 30-letnią tradycją, skupiającym elblążan – pasjonatów śpiewu chóralnego pod kierownictwem profesjonalnego dyrygenta, chórmistrza Marty Drózdy – Kulkowskiej. Chór działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Cantata, pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej. Poszczycić się może szeregiem nagród zdobytych w konkursach i festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Gelnhausen, Wernigerode, Tarnopolu, Pradze, Bydgoszczy, Strzepczu, Barczewie i innych.

Należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Wśród najważniejszych osiągnięć chóru wymienić należy zdobycie prestiżowego tytułu i certyfikatu „Chór Cantata - Skarbnicą Kultury na Warmii i Mazurach”. Zespół prezentuje różnorodne oblicza muzyki chóralnej, od utworów sakralnych, poprzez twórczość ludową, po nowatorskie aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej i z gatunku New Age. Chór corocznie prezentuje nowy program artystyczny nawiązując współpracę z cenionymi kompozytorami, aranżerami i muzykami. Uczestniczy również w projektach artystycznych wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB