Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Natalia Sadowska opowie o miesiącu w Rimini

2017-01-16 18:04:36 (ost. akt: 2017-01-16 18:08:49)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza w czwartek 19 stycznia o godz. 17 na kolejne spotkanie w cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan”. Tym razem młoda elblążanka Natalii Sadowskiej opowie o miesięcznym pobycie w Rimini na stażu zawodowym. Wstęp wolny.

Opowiada Natalia Sadowska:
Pobyt w znanym włoskim kurorcie łączył w sobie pracę z wypoczynkiem oraz zwiedzaniem atrakcji turystycznych znajdujących się w mieście i okolicy. Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. W czasie wakacji nadmorska część miasta tętni życiem. Są tu setki hoteli, restauracji i barów. Do Rimini przyjeżdżają turyści z całego świata. Niemal codziennie organizowane są imprezy. Choć większość osób wyjeżdża do Rimini w celach rozrywkowych, głównie po to by plażować, kąpać się w morzu czy uczestniczyć w wieczornych imprezach, to jednak, spędzając wakacje w tej części Włoch, warto poświęcić co najmniej jeden dzień na zwiedzanie. Miasto szczyci się dzielnicą San Giuliano, która jako jedyna zachowała swój dawnych klimat i charakter zabudowy. Warto zobaczyć starożytne zabytki: Most Tyberiusza, Łuk Augusta, i pochodzącą z XV w. gotycką świątynię Malatesty. W Rimini znajduje się także Muzeum Federico Felliniego, a w pobliżu park rozrywki Mirabilandia, będący największym tego typu parkiem we Włoszech. Odwiedzając Rimini, koniecznie trzeba wybrać się do San Marino, uważanego za najstarszą republikę świata i będącego jedynym włoskim miastem-państwem, które ostało się do dziś.

Więcej informacji: Filia nr 5, ul. Rodziny Nalazków 20 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1), tel. 55 625 60 95(96)

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dietetyk #2161526 | 94.254.*.* 17 sty 2017 10:15

    Ale widać że makaronu sobie nie żałowała. D... urosła.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz