Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Z przewodnikiem za miasto. Na początek zwiedzimy Sztum i okolice

2017-01-17 11:16:18 (ost. akt: 2017-01-17 11:22:04)

Autor zdjęcia: arch. PTTK Ziemi Elbląskiej

PTTK Elbląg zaprasza 21 stycznia na wycieczkę autokarową do Sztumu oraz jego okolic.

W programie m.in. zwiedzanie muzeum w Sztumie, Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie, oraz śluzy pomiędzy Wisłą a Nogatem w Białej Górze. Wycieczkę poprowadzą przewodnicy PTTK, Karol Wyszyński i Leszek Marcinkowski.

Wycieczki pod hasłem „Z przewodnikiem PTTK za miasto” to propozycja skierowana do wszystkich miłośników historii regionu. Trasy wycieczek związane są z historią, zabytkami i przyrodą regionu oraz biografią osób, które połączyły swoje losy z Ziemią Elbląską i nie tylko. W trakcie wyjazdów, uczestnicy mają niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca unikatowe i na co dzień niedostępne. Wycieczki prowadzą przewodnicy z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego działającego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. 21 stycznia 2017 odbędzie się wycieczka pod hasłem Sztum i okolice.

Ramowy program wycieczki:
- godz. 8.15 – zbiórka pod PTTK Elbląg (ul. Krótka 5)
- godz. 8.30 – wyjazd na trasę
- godz. 9.30 – 16.00 - zwiedzanie m.in. prywatnego muzeum w Sztumie, zwiedzanie Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie, śluza pomiędzy Wisłą a Nogatem w Białej Górze. W trakcie zwiedzania przewidziano przerwę kawową (we własnym zakresie).
17-30 – powrót do Elbląga

Szczegóły dotyczące wycieczki znajdują się na naszej stronie internetowej (www.pttk.elblag.com.pl). Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w biurze PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej (ul. Krótka 5) w Elblągu lub pod nr tel. 55 641-12-96.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB