11-letni Konrad Żyhałko mistrzem Polski w szachach błyskawicznych

2017-01-17 13:10:13(ost. akt: 2017-01-17 13:28:45)
Na I Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach, które odbyły się w Poroninie, uczeń SP nr 1 w Elblągu Konrad Żyhałko wywalczył tytuł mistrza Polski w grupie chłopców do lat 11 w szachach błyskawicznych.
W Poroninie odbyły się I Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach.

Szkołę Podstawową nr 1 z Elbląga reprezentowała drużyna w składzie: Konrad Żyhałko, Aleksander Asenhajmer, Dominik Politański, Szymon Trochimczuk, Nikola Traczyk.

Uczniowie są zawodnikami UKS Skoczek przy SP 1. Zawodnicy zagrali dwa turnieje szachów klasycznych na dystansie 9 rund oraz szachów błyskawicznych.

W turnieju szachów błyskawicznych
Konrad Żyhałko zdobył tytuł mistrza Poslski w grupie chłopców do lat 11.

W szachach klasycznych dwóch zawodników SP1 zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce: Konrad Żyhałko do lat 11 oraz Aleksander Asenhajmer do lat 13. Dodatkowo Konrad zdobył II kategorię szachową.

W klasyfikacji drużynowej SP nr 1 zajęła V miejsce.