Kram Start wygrał w Kobierzycach 31:26

2017-01-21 18:31:43(ost. akt: 2017-01-22 13:44:47)

Szczypiornistki Kram Startu Elbląg wygrały w sobotę w Kobierzycach z KPR 31:26 (16:15) w 14. kolejce superligi.

Trwa bardzo dobra passa piłkarek ręcznych Kram Startu Elbląg. Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy odniosły siódme zwycięstwo z rzędu a trzecie w nowym roku. Ich dobra passa trwa od 27 października minionego roku.

Elblążanki na sobotni mecz do Kobierzyc (600 km) wyjechały w dniu spotkania o godzinie szóstej rano, co zapewne znacznie wpłynęło na ich grę z zespołem, który broni się przed spadkiem.
- Jest faktem, że nie zagrałyśmy takiego meczu, jakiego często oglądają kibice, ale najważniejsze, że są dwa punkty - mówi drugi trener elbląskiej drużyny Justyna Stelina.

W mecz lepiej weszły gospodynie, które po kwadransie wygrywały 10:8. Jednak nasza większa dojrzałość oraz taktyka sprawiła to, że już w 19 min, po składnych akcjach całego zespołu oraz golach Sylwii Lisewskiej 2 a także trafieniu Darii Gerej doprowadziliśmy do remisu 11:11. Na pięć minut przed przerwą po golu Ewy Andrzejewskie Kram Start wyszedł na jednobramkowe prowadzenie 14:13 i tę przewagę utrzymał do przerwy. Po przerwie niesiona dopingiem publiczności drużyna z Dolnego Śląska w 34 minucie po rzucie Anny Mączki objęła prowadzenie 18:17.
— Miejscowe nie mając nic do stracenia, rzuciły na szalę wszystkie swoje umiejętności, a przy tym grając z olbrzymią ambicją toczyły wyrównany bój. - ocenia -Justyna Stelina.
W 46 min. po raz ostatni w tym pojedynku pokazał się na tablicy wyników remis 22:22. Kiedy zanosiło się na niespodziankę, drużyna elbląska znów zwarła szeregi, przystąpiła do bardziej agresywnej gry w obronie, a grając przy tym szybko w kontrze, po golach Lisewskiej, Aleksandry Dankowskiej oraz Joanny Wagi wyszła na kolejne prowadzenie, tym razem 25:23. W 51 min. Kram Start wygrywał 26:23, w 58 min 30:25 i praktycznie było "pozamiatane".

Teraz podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy już w najbliższą środę (25 stycznia) o godz. 17 oczekuje kolejne spotkanie. Przed własną publicznością w meczu awansem drużyna zmierzy się z Energą AZS Koszalin.

Pozostałe wyniki: Metraco Zagłębie Lubin — Energa AZS Koszalin 26:21 (12:11), KPR Jele3nia Góra — Łączpol AZS Gdańsk 30:32 (14:13), Piotrcovia Piotrków Tryb — Olimpia Beskid Nowy Sącz 31:20 (15:6), Vistal Gdynia — Pogoń Baltica Szczecin 27:19 (17:9), MKS Selgros Lublin — UKS PCM Kościerzyna 38:20 (17:9)