Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Studniówka Zespołu Szkół Pijarskich. "Wybawcie się, żeby nogi was bolały" [zdjęcia]

2017-01-21 22:32:11 (ost. akt: 2017-01-21 23:28:08)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Niebanalny polonez, wzruszające podziękowania dla rodziców oraz seria wspólnych zdjęć. Tak między innymi rozpoczął się w sobotę bal studniówkowy Zespołu Szkół Pijarskich w Folwarku Żuławskim w podelbląskim Adamowie.

— W kalendarzu każdej szkoły studniówka jest wydarzeniem wyjątkowym. W odróżnieniu od matury, która przebiega przez wiele dni, a nawet tygodni, bal trwa zaledwie jedną noc. Noc niezwykłą, wspaniałą, która pozostaje w pamięci przez całe życie — mówili tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Pijarskich podczas oficjalnego otwarcia studniówki.

Później przyszedł czas na tradycyjnego poloneza, który otworzył bal studniówkowy oraz podziękowania dla dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz rodziców.
— Za trud wychowania i poświęcony czas, za to, że zawsze jesteście przy nas i pomagacie w ciężkich chwilach, za waszą nieustaną obecność, za umożliwienie nam rozpostarcia skrzydeł do samodzielnego lotu. Za każdą sekundę waszej troskliwej miłości — dziękowali uczniowie rodzicom.

— Bardzo wam dziękuję za niebanalnego poloneza. To, co najprostsze, wymaga wielkiego skupienia i może być bardzo trudne. Niewątpliwie nasz narodowy taniec, jakim jest polonez, czy chodzony, jest prosty, ale tylko z pozoru. Sami wiecie ile was pracy kosztowało. Życzę wam, żebyście w swoim dorosłym życiu potrafili żyć w sposób prosty, ale niebanalny — mówił ojciec Rafał Roszer, dyrektor Zespołu Szkół Pijarskich. — Dzisiaj porządnie się wybawcie, tak żeby was nogi bolały. Potem trochę odpoczniecie i będzie dalej przygotowywali się do egzaminów maturalnych. Życzę wam, żebyście potrafili znaleźć w swoim życiu sposób na to, jak najlepiej żyć Ewangelią, żeby zawsze żyć w towarzystwie pana Boga i żeby nie bać się i być dumnym z rzeczy prostych, które w waszym życiu na pewno też będą miały miejsce.
AKT
Studniówki 2017 w Elblągu!


Zobacz, jak inni elbląscy uczniowie
w tym roku bawili się
na swoich studniówkach


Kolejnych relacji z bali studniówkowych szukaj na www.dziennikelblaski.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB