środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Gry decyzyjne - uczniowie ekonomika na zajęciach ze studentami PWSZ

2017-01-22 09:42:35 (ost. akt: 2017-01-22 09:53:58)

Autor zdjęcia: ZSEiO

W środę 18 stycznia odbyło się wspólne spotkanie klasy akademickiej z elbląskiego "Ekonomika" ze studentami trzeciego roku PWSZ w Elblągu. Zajęcia z gier decyzyjnych są jednym z wielu instrumentów przygotowujących studentów poprzez symulację komputerową do prowadzenia działalności gospodarczej.


Uczelnia wdraża ten projekt przy współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Dla nas pojawiło się ogromne wyzwanie, ponieważ nie wiedzieliśmy, od czego zacząć. Wszyscy zostaliśmy podzieleni na mniejsze 3-4 osobowe grupki. Najpierw wytłumaczono nam jak mamy założyć siłownię. Potem zajmowaliśmy się poszczególnymi kosztami, itp. Jako „drugi punkt” naszego spotkania mieliśmy sami zacząć tworzenie przedsięwzięcia od podstaw. Nie sprawiało nam to dużej trudności, ponieważ zostaliśmy bardzo dobrze przygotowani. Studenci najpierw przeszkolili nas w programie, a następnie podjęliśmy z nimi z rywalizację.
Atmosfera była bardzo gorąca, ale jednocześnie bardzo przyjazna. Zainteresowanych było tak wielu, że zajęcia odbywały się jednocześnie w dwóch laboratoriach informatycznych w uczelni. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia budynku uczelni. Spotkanie było tak interesujące, że nie możemy się doczekać ponownego przyjścia na zajęcia do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
Uczennica klasy Ia technikum
Agata Gajtkowska


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB