Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Pasłęckie Wydarzenie Roku. Poznaliśmy laureatów nagród za 2016 rok [film, zdjęcia]

2017-01-22 20:12:23 (ost. akt: 2017-01-22 21:55:59)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W niedzielny wieczór poznaliśmy laureatów nagród Pasłęckie Wydarzenie Roku 2016. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach. Całość uświetnił koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która wystąpiła razem z Hadrianem Filipem Tabęckim, pod tytułem "Muzyka filmowa".

Po raz drugi w historii przyznano nagrody Pasłęckie Wydarzenie Roku. Laureatów za 2016 rok ogłoszono podczas uroczystej gali w Pasłęckim Ośrodku Kultury w niedzielny (22.01) wieczór.
— To wspaniały moment, żeby wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Pasłęk podziękować za cały 2016 rok, za aktywną działalność, za pracę, za te dobro, które niesiemy: przedsiębiorcom, rolnikom, stowarzyszeniom, parafiom, każdemu mieszkańcom. Z całego serca dziękuję — mówił burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach. W kat. przedsiębiorczość kapituła doceniła: otwarcie pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Jana Pawła II oraz otwarcie okręgowej stacji kontroli pojazdów przy ul. Kraszewskiego 2a w Pasłęku. Nagroda za działalność innowacyjną trafiła do firmy rodzinnej Gocca za działalność na terenie parku edukacyjno-rozrywkowego w Pasłęku.

Kapituła konkursu doceniła także organizację Biegu Filipidesa przyznając mu nagrodę w kat. sport oraz współpracę międzynarodową społeczności Aniołowa ze społecznością Saint Thelo we Francji i organizację 12 zlotu miłośników Aniołów w Aniołowie - przyznając nagrodę w kat. współpraca międzynarodowa lokalnej społeczności i promocja gminy.
W kat. kultura i sztuka, ochrona zabytków docenione zostały kompleksowe prace konserwatorsko-budowlane w kościele św. Chrystusa Króla w Kwitajnach.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na koncert noworoczny pt. Muzyka filmowa. Elbląska Orkiestra Kameralna wystąpiła razem z Hadrianem Filipem Tabęckim.

Relacja na żywo z wręczenia nagródKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB