Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Kolejna pasłęcka muzyka do pobrania. "Muzyka Wieków"na organach Hildebrandta

2017-01-25 18:19:17 (ost. akt: 2017-01-25 18:31:01)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

„Muzyka Wieków w Pasłęku” - to tytuł płyty wydanej z okazji Jubileuszu 720-lecia Pasłęka. Wszystkie zamieszczone na niej utwory wykonane zostały na unikatowych XVIII-wiecznych organach Andreasa Hildebrandta znajdujących się w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku.


http://m.wm.pl/2017/01/orig/plyta-wieki-362013.jpg

Na płycie „Muzyka Wieków w Pasłęku” zamieszczono utwory takich kompozytorów jak: Aurelio Bonelli, Johann Sebastian Bach, Antonio Soler, Wolfgang Amadeus Mozart, Richard Wagner, Georg Friedricch Händel w wykonaniu Krzysztofa Urbaniaka – Kierownika Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz w wykonaniu Francien Janse-Balzer, która od lat 80 – tych XXw. w Weener (Niemcy) jest dyrygentką chórów oraz organistką kościoła luterańskiego.

Utwory wykonane zostały na unikatowych w skali europejskiej XVIII-wiecznych organach Andreasa Hildebrandta znajdujących się w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku, które dzięki działaniom Miasta i Gminy Pasłęk oraz przy współpracy wielu podmiotów zostały poddane gruntownej renowacji mającej na celu przywrócenie świetności temu zabytkowemu instrumentowi.

Płyta została nagrana i wydana staraniem pasłęckiego samorządu przy współpracy z samorządem powiatu elbląskiego i samorządem województwa warmińsko- mazurskiego z okazji Jubileuszu 720-lecia Pasłęka.

—Zapraszam mieszkańców naszej gminy oraz wszystkich zainteresowanych do pobrania utworów oraz okładki do ww. płyty w zapisie elektronicznym. Udostępnione materiały pozwolą na upowszechnienie tego wspaniałego, unikatowego wydawnictwa – zachęca do pobrania plików ze strony pasłęckiego urzędu burmistrz miasta Wiesław Śniecikowski. — Informuję jednocześnie, iż udostępnione w formie elektronicznej materiały można wykorzystać jedynie na własny użytek i nie mogą być udostępniane odpłatnie. Jestem pewny, że nasza muzyczna publikacja spotka się z ciepłym przyjęciem oraz będzie stanowiła cenny nabytek w Państwa zbiorów muzycznych.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB