Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Spektakl "Szach-Mat" Teatru Capitol w Światowidzie

2017-01-28 18:00:00 (ost. akt: 2017-01-27 14:42:31)
Spektakl "Szach-Mat"

Spektakl "Szach-Mat"

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

Fred żyje utartymi schematami, wszystko zmienia się, gdy do jego domu wkracza nowa gosposia. Spektakl „Szach-Mat” Teatru Capitol, w którym wystąpią m.in. Marek Siudym, Maciej Damięcki i Kacper Kuszewski już 11 lutego w Elblągu

To opowieść o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. Czy można zmienić zwyczaje starego żołnierza? Czy dokona tego atrakcyjna kobieta? Co na nową fascynację ojca powie jego syn?

W sztuce rozgrywa się partia szachów, ale o wiele ciekawsza i ważniejsza jest „gra”, która toczy się między głównymi postaciami komedii. Kto bierze w niej udział? Zrzędliwy wdowiec Fred, jego syn Leonard, przyjaciel Walter oraz gosposia Rosalinda.

Wszystkie zatrudnione przez syna kobiety Fred wykańcza w ekspresowym tempie. Nie chce, by ktokolwiek naruszał jego terytorium i wchodził z buciorami w jego życie. Jednak pewnego razu pojawia się gosposia, która wywraca jego życie o 180 stopni…

Obsada: Marek Siudym, Maciej Damięcki, Kacper Kuszewski, Anna Gornostaj, Roksana Szmigiero-Pliszka. Spektakl będzie można obejrzeć będzie w Światowidzie 11 lutego o godz. 17.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB