Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

PTTK poprowadzi punkty Informacji Turystycznej

2017-01-29 16:00:00 (ost. akt: 2017-01-27 15:42:36)
Sobota z przewodnikiem

Sobota z przewodnikiem

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Punkty Informacji Turystycznej działają w Ratuszu Staromiejskim i w Bramie Targowej. Od 1 lutego ich obsługą zajmie się elbląski oddział PTTK.

PTTK Odział Ziemi Elbląskiej posiada 70-letnie doświadczenie w działalności turystycznej, w tym w obsłudze ruchu turystycznego. W 2016 roku tylko w okresie wakacyjnym rodzimi przewodnicy oprowadzili ponad pięć tysięcy turystów po Elblągu i okolicach, co w porównaniu z poprzednimi latami jest absolutnym rekordem.

— Przede wszystkim zależy nam, aby punkty IT były przyjazne dla turystów. Zarówno w Ratuszu Staromiejskim jak i na Bramie Targowej turyści uzyskają informacje m.in. o naszej bazie noclegowej, gastronomicznej, połączeniach komunikacyjnych, szlakach turystycznych i atrakcjach. Odwiedzający będą mieli dostęp do bezpłatnych materiałów promocyjnych: map i folderów o Elblągu i okolicach. Planujemy wydanie kilku nowych przewodników tematycznych. Będziemy sprzedawać widokówki, mapy i pamiątki. Elbląski Oddział PTTK skupia wokół siebie także profesjonalnie przeszkoloną kadrę w tym m.in, przewodników i pilotów turystycznych, którzy swoim doświadczeniem będą mogli wspierać merytorycznie działalność i funkcjonowanie IT — mówi Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy elbląskiego PTTK.

Niewykluczone, że w tym roku poszerzy się także oferta gadżetów dostępnych w obu punktach. — Ale o tym będziemy informować bliżej maja. Prowadzenie punktów IT daje nam możliwość dotarcia do szerszej grupy turystów z naszą ofertą. Na co dzień współpracujemy z całą branżą turystyczną, od hoteli po restauracje i lokalne samorządy i instytucje. Ta współpraca z pewnością przełoży się na funkcjonowanie obu punktów w mieście — dodaje Kamil Zimnicki.

Umowa na prowadzenie punktów IT obowiązywać będzie do 31 grudnia 2019 r. Na realizację tego zadania Miasto przeznaczy łącznie 442 tys. zł.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB