Walentynki w kinie Światowid

2017-02-04 12:00:00(ost. akt: 2017-02-03 15:25:36)
Kard z filmu „Ciemniejsza strona Greya”

Kard z filmu „Ciemniejsza strona Greya”

Autor zdjęcia: arch. dystrybutora

„Ciemniejsza strona Greya”, a dla tych, którzy preferują bardziej wytrawnie „Rusałka” z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
10 lutego na ekrany kina Światowid wejdzie film „Ciemniejsza strona Greya”.
– Grey to także nasza propozycja na Dzień Zakochanych (14 lutego), na dobre rozpoczęcie walentynkowego wieczoru – zapowiada Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid.

3 lutego na ekrany Światowida wszedł „Jackie” - filmowa opowieść o kobiecie, która kochała prezydenta Ameryki. Film traktuje o życiu pierwszej damy bezpośrednio po zamachu i zabójstwie jej męża, prezydenta Johna F. Kennedy'ego w 1963 roku.

Tego samego dnia do repertuaru wszedł film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Rewelacyjna włoska komedia z fantastyczną Kasią Smutniak w jednej z głównych ról. Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku (ponad 2,5 miliona widzów). 

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

Na zakończenie lutego z przymrużeniem oka o miłości, lojalności i zdradzie. W filmie „Porady na zdrady” (od 24 lutego) zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich.

Dla smakoszy opery – transmisja premierowego spektaklu z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W ostatnią sobotę karnawału (25 lutego) obejrzymy „Rusałkę” . Łączą się tu motywy zapożyczone z legendy o Ondynie, baśni Andersena o małej syrence, a także ludowe podania słowiańskie rojące się od wiedźm, wodników i rusałek. Antonín Dvořák, który wcześniej skomponował cztery poematy symfoniczne na motywach ludowych, nasycił partyturę „Rusałki” dramatyzmem, ale i przejmującą nostalgią, tak charakterystyczną dla słowiańskiej duszy.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski