Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Tańcem zaprotestuj przeciwko przemocy wobec kobiet

2017-02-08 10:27:53 (ost. akt: 2017-02-08 10:31:25)
Akcja „One Billion Rising czyli Nazywam się miliard”

Akcja „One Billion Rising czyli Nazywam się miliard”

Autor zdjęcia: arch. orgaznizatorów

14 lutego wszystkie osoby, którym los kobiet nie jest obojętny mogą uczestniczyć w akcji „One Billion Rising czyli Nazywam się miliard” i tańcem zaprotestować przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

— One Bilion Rusing to międzynarodowa akcja podczas której ludzie tańczą w publicznych miejscach, by zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Wszyscy tańczą specjalny układ do hymnu wydarzenia „Break the Chain”. Pomysł narodził się w 2011 roku w głowie amerykańskiej działaczki i feministki - Eve Ensler, autorki znanej sztuki "Monologi waginy", a realizowany jest od 2013 roku, również w Polsce — informują organizatorzy.

W 2017 roku akcja nagłaśniać będzie problem gwałtu na randce. Elblążanie mogą także przyłączyć się do wydarzenia , wystarczy 14 lutego o godz. 17:30 przyjść do Centrum Tańca Promyk i zatańczyć.

— Układ nie jest trudny ale warto go przećwiczyć dlatego zapraszamy w najbliższą niedziele, 12 lutego o godz. 18:00 do Centrum Tańca Promyk na próbę z instruktorkami tańca — zachęcają organizatorzy.
Informacja CT Promyk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB