Pewien stary elblążanin o nazwisku Hugo Schaak, który mieszkał przed 1945 r. przy Grobli Malborskiej 19 (dzisiaj Malborska), napisał w 1961 r. w swych wspomnieniach iż o Elblągu napisano wprawdzie wiele, ale za mało o dawnych knajpach.
Postawił pytanie: czymże byłby Elbląg bez swych knajp? Dlatego poświęcił im parę swoich spostrzeżeń, dodając iż wymienia tylko kilka knajp, ponieważ gdyby chciał je wszystkie opisać – musiałby stworzyć obszerną powieść.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!