Wtorek, 23 lipca 2019. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Festiwal "... czy to jest kochanie?". Ruszyła rekrutacja

2017-02-15 08:24:29 (ost. akt: 2017-02-15 08:25:58)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Ruszyła rekrutacja na przesłuchania konkursowe XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...czy to jest kochanie?", który odbędzie się 17-19 marca w Elblągu. — Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować się w jednej z dwóch kategorii: piosenki poetyckiej lub recytacji — zachęcają organizatorzy festiwalu z Centrum Spotkań Europejskich Światowid Elbląg.

— Takich festiwali, jak nasz, jest coraz mniej. To święto słowa recytowanego i śpiewanego, na które uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski — informują organizatorzy XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "... czy to jest kochanie?". — Jedni chcą wyrecytować wiersz, drudzy - zaśpiewać poetycką piosenkę, a łączy ich umiłowanie języka ojczystego oraz festiwal, który jest dla nich prawdziwą przystanią. Tu zostają wysłuchani, ale też docenieni. Impreza jest okazją do spotkania się uzdolnionych artystycznie osób i zaprezentowania swoich umiejętności.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 17-19 marca. Idea wydarzenia pozostaje niezmienna od lat. Jest nią przywracanie piękna i czystości językowi, dbałość o słowo.
— Szczególnie ważni są dla nas wykonawcy biorący udział w konkursie — mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny festiwalu. — Twórcza rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: recytacji i piosenki poetyckiej.

Recytatorzy muszą przygotować do prezentacji dwa utwory o tematyce miłosnej pisane wierszem lub prozą, a prezentacja nie może trwać dłużej niż 10 minut. Podobnie jak prezentacja wykonawców piosenki poetyckiej. Szczegółowe wytyczne znaleźć można w regulaminie konkursu.
Zgłoszenia nadsyłać można do 1 marca. Kartę i regulamin pobrać można na stronie festiwalu — tutaj.

Festiwal od początku swojego istnienia inspiruje twórców i wykonawców do artystycznych poszukiwań. Na scenie występują zarówno uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, jak i dorośli. Wysoki poziom prezentacji gwarantuje udział w nim czołówki artystów – laureatów innych konkursów i festiwali.
Konsultacje z jurorami mają na celu podwyższenie zdolności wokalnych oraz wzbogacenie i uszlachetnienie repertuaru artystycznie uzdolnionej młodzieży, a także uświadomienie młodym artystom własnych możliwości. Festiwal pokazuje też, że tworzyć kulturę i uczestniczyć w niej można wszędzie, niezależnie od miejsca zamieszkania, pozwala rozwijać pasje, zainteresowania, promuje twórczość artystów, zarówno debiutujących, jak i tych o ugruntowanej już pozycji. OFSS „…czy to jest kochanie? to także cykl wydarzeń artystycznych, na które składać się będą koncerty oraz recitale już uznanych artystów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB